Grupa Azoty
PARTNER
SERWISU
Jesteś w: Strona główna » Biznes » Firma

Cherrypick Games z 6,2 mln zł EBITDA w przełomowym roku

16.03.2018 13:19  Firma
Cherrypick Games z 6,2 mln zł EBITDA w przełomowym roku
Cherrypick Games zanotował w 2017 roku przychody w wysokości 15,7 mln zł i 4,3 mln zł zysku netto. Wynik EBITDA wyniósł 6,2 mln zł – w Memorandum Informacyjnym związanym z publiczną ofertą akcji Spółka zakładała, że będzie to 4,4 mln zł. Świetne wyniki zostały osiągnięte przede wszystkim dzięki sukcesowi gry My Hospital.

„Wiedzieliśmy, że My Hospital to potencjalny hit, który może wynieść naszą spółkę na wyższy poziom. Świetna praca całego zespołu sprawiła, że stało się to jeszcze szybciej niż zakładaliśmy. Doświadczenia jakie zdobyliśmy to dla nas fundament na którym budujemy kolejne projekty” – powiedział prezes Cherrypick Games Marcin Kwaśnica. 
 
W lutym 2018 roku Spółka poinformowała, że ustaliła z fińskim Kuu Hubb Oy warunki na których może sprzedać prawa do gry „My Hospital”. Zgodnie z nimi Kuu Hubb przejmie na siebie koszty hostingu, marketingu, oprogramowania i utrzymania gry, a polskie studio będzie ją rozwijać do końca I półrocza 2021 r. Kuu Hubb zapłaci 2,6 mln euro, a Cherrypick Games otrzyma udział w przyszłych przychodach z My Hospital.
 
„Dzięki tej umowie zespół zaangażowany w prace nad My Hospital będzie znacznie mniejszy, a my będziemy mogli się skoncentrować na kolejnych projektach. Szczególnie ważna jest dla nas gra Beauty, która ma jeszcze większy potencjał komercyjny niż My Hospital” – podkreślił szef Cherrypick Games.
 
Już 12 marca rozpoczął się tzw. soft launch gry „MatchUp Friends”. Gra została wydana na kilku wybranych rynkach, w celu zbadania reakcji i zachowań graczy. Równocześnie Cherrypick Games rozpoczęło już prace nad kolejnym projektem dedykowanym dla kobiet (podobnie jak „My Hospital” i „Beauty”), którym jest gra pod roboczym tytułem „Fashion”. Najważniejszym projektem dla spółki jest jednak „Beauty”, które będzie miało debiut jeszcze w tym roku.
W zeszłym roku spółka pozyskała z Oferty Publicznej 6,21 mln zł, które przeznaczy na „Beauty” a także inne projekty: „MatchUp Friends” oraz „Crime”. Tytuły „Beauty” i „Crime” – będą adresowane głównie do grających pań. 
 
Cherrypick Games S.A. 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

   → Zobacz wszystkie

Najnowsze

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes