Jesteś w: Strona główna » Biznes » Firma

Ciech rozpoczął przegląd opcji strategicznych, możliwe akwizycje i dezinwestycje

19.03.2019 14:37  Firma
Ciech rozpoczął przegląd opcji strategicznych, możliwe akwizycje i dezinwestycje Ciech rozpoczął szczegółowy przegląd opcji strategicznych w zakresie zmian w strukturze korporacyjno-organizacyjnej grupy Ciech, ze szczególnym uwzględnieniem docelowego modelu w postaci holdingu z podziałem kompetencji pomiędzy poszczególnymi obszarami biznesowymi i centralą oraz zmian w strukturze aktywów grupy, podała spółka.

"Przegląd ten nakierowany jest na realizację zasadniczego celu wynikającego ze strategii, tj. stworzenie efektywnego i w pełni zdywersyfikowanego holdingu chemicznego generującego długookresowo pozytywną wartość dla akcjonariuszy. Osiągnięciu tego celu służyć ma również budowanie wartości poprzez zmiany w portfolio aktywów i skupienie się na obszarach o kluczowym znaczeniu dla działalności Grupy Ciech" - czytamy w komunikacie.

W ramach przeglądu spółka dokona szczegółowej analizy modelu korporacyjno-organizacyjnego Grupy Ciech oraz możliwych działań służących jego optymalizacji w celu dostosowania struktury grupy do wyzwań wynikających ze strategii. Rozważane działania mogą obejmować m.in. przenoszenie poszczególnych aktywów w ramach grupy kapitałowej spółki, a także przeprowadzenie akwizycji oraz dezinwestycji wybranych aktywów. Analizy prowadzone przez spółkę będą połączone z badaniem rynku fuzji i przejęć w danych obszarach, podano także. 

Zobacz także: 
Czy analitycy dobrze typują? Spółka dnia CIECH

Przegląd w zakresie opcji zmian w strukturze aktywów będzie w pierwszej kolejności dotyczył spółek: Ciech Pianki oraz CiechTrading.

Zarząd Ciechu zastrzegł, że nie została podjęta żadna decyzja związana z wyborem określonej opcji co do konkretnych zmian w strukturze korporacyjno-organizacyjnej grupy ani w strukturze aktywów. Nie ma zatem pewności, czy i kiedy takie decyzje zostaną podjęte w przyszłości.

Grupa Ciech jest jednym z liderów europejskiego rynku chemicznego. Jest drugim co do wielkości producentem sody kalcynowanej (używanej do produkcji szkła) w Europie i jednocześnie jedynym producentem tej substancji w Polsce. Od 2005 r. Ciech notowany jest na warszawskiej giełdzie.

ISBnews

  Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:
 
IMS SA, Piotr Bielawski - Wiceprezes Zarządu, #252 PREZENTACJE WYNIKÓW   STARFUNDS PRZEŚWIETLA FUNDUSZE: TFI PZU SA
 

Notowania Ciech
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes