Jesteś w: Strona główna » Biznes » Firma

Cognor Holding pozyskał z oferty 40 mln zł

21.11.2017 08:33  Firma
Cognor Holding pozyskał z oferty 40 mln zł
Hutnicza grupa zakończyła dziś proces bookbuildingu na akcje serii numer 11. Inwestorzy zapisali się na walory warte 40 mln zł.  Cognor Holding przeprowadzi emisję  26.528.415 akcji serii nr 11 z wyłączeniem prawa poboru, w ramach wtórnej oferty publicznej. Cena emisyjna za jeden walor została ustalona na 1,5 zł za sztukę. Tym samym spółka zamierza otrzymać środki w wysokości ok. 39,8 mln zł.
 
Pozyskane pieniądze w całości zostaną przeznaczone na zmniejszenie zadłużenia grupy, w tym na wykup części zabezpieczonych obligacji wysokooprocentowanych (high-yield), wyemitowanych na rynkach zagranicznych, w kwocie nominalnej wynoszącej ok. 80,9 mln EUR. 
 
Spółka wyemituje też do 16 mln akcji aportowych, oferowanych w ramach w subskrypcji prywatnej za wkład niepieniężny PS Holdco (głównego akcjonariusza Cognor Holding S.A.) w postaci 100% udziałów w kapitale zakładowym Odlewni Metali Szopienice. 
 
- Ponieważ uzyskaliśmy z oferty mniej niż 90 mln zł niezbędne do uruchomienia zabezpieczonego wcześniej finansowania, zwrócimy się do banków o renegocjację warunków umowy kredytowej. Będziemy w najbliższych miesiącach dążyć do całkowitej restrukturyzacji zadłużenia grupy, tak aby osiągnąć cel, jakim jest obniżenie kosztów finansowych o co najmniej 25 mln zł rocznie – mówi Krzysztof Zoła, dyrektor finansowy i członek zarządu Cognor Holding.
 
Globalnymi współkoordynatorami oferty, współzarządzającymi księgą popytu oraz współoferującymi byli mBank S.A. oraz Pekao Investment Banking S.A. Współzarządzającym księgą popytu był Trigon Dom Maklerski S.A. Za obsługę prawną SPO Cognor Holding odpowiadała kancelaria Weil, Gotshal & Manges. 
 
Cognor Holding S.A.
 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes