Jesteś w: Strona główna » Biznes » Firma

Cyfrowy Polsat ma umowę ramową z EBOR ws. nabycia obligacji

11.04.2019 08:13  Firma
Cyfrowy Polsat ma umowę ramową z EBOR ws. nabycia obligacji Cyfrowy Polsat zawarł umowę ramową z Europejskim Bankiem Odbudowy i Rozwoju (EBOR), który rozważa nabycie obligacji w ramach programu emisji obligacji spółki, podał Cyfrowy Polsat.

"Zawarcie umowy ramowej jest związane z rozważaniem przez EBOR nabycia obligacji, które mogą zostać wyemitowane przez spółkę w ramach programu emisji obligacji spółki o łącznej maksymalnej wartości nominalnej obligacji w wysokości 1 000 000 000 zł" - czytamy w komunikacie.

W umowie ramowej spółka zobowiązała się do działania zgodnie z wymogami działalności stosowanymi przez EBOR (EBRD Designated Performance Requirements) oraz wytycznymi antykorupcyjnymi EBOR. Umowa określa również zobowiązania spółki, w szczególności w zakresie ponoszenia w okresie siedmiu lat od dnia ewentualnego nabycia obligacji spółki przez EBOR, wydatków inwestycyjnych na zwiększenie efektywności energetycznej w Polsce w kwocie nie mniejszej niż 50% łącznej wartości nominalnej obligacji spółki, które zostałyby nabyte przez EBOR, podano także. 

Zobacz także: Cyfrowy Polsat utworzył program emisji obligacji o wartości nominalnej 1 mld zł

Zawarcie umowy nie rodzi po stronie EBOR kontraktowego obowiązku nabycia obligacji spółki, podkreślono.

"Na zasadach w niej określonych, umowa ramowa wygaśnie w przypadku nienabycia jakichkolwiek obligacji spółki przez EBOR, jak również zmniejszenia stanu posiadania obligacji spółki przez EBOR poniżej wartości wskazanej w umowie ramowej" - czytamy dalej.

Pod koniec marca Cyfrowy Polsat zdecydował o utworzeniu nowego nieodnawialnego programu emisji obligacji o łącznej maksymalnej wartości nominalnej obligacji 1 mld zł, który może być przeznaczony na refinansowanie obligacji serii A o wartości nominalnej 1 mld zł. Intencją Cyfrowego Polsatu jest przeprowadzenie emisji obligacji w ramach programu w II kw. 2019 r., podano wówczas.

Cyfrowy Polsat i Polkomtel tworzą zintegrowaną grupę medialno-telekomunikacyjną kontrolowaną przez Zygmunta Solorza-Żaka. Do telekomunikacyjnej grupy Solorza-Żaka należy także Midas. W skład grupy kapitałowej wchodzą też m.in. spółki Centernet, Mobyland i Aero2.

ISBnews

Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:
 
Wiadomości z Rynku Nieruchomości, odcinek 10: Konrad Okła (15.03.2019)   Albert "Longterm" Rokicki, #113 PYTANIA DO LONGTERMA (15.03.2019)
 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes