Jesteś w: Strona główna » Biznes » Firma

Cyfrowy Polsat nie jest zainteresowany obecnie kolejnymi przejęciami

08.11.2018 13:29  Firma
Cyfrowy Polsat nie jest zainteresowany obecnie kolejnymi przejęciami Cyfrowy Polsat nie jest zainteresowany obecnie kolejnymi przejęciami, skupia się przede wszystkim na Netii, wynika ze słów członków zarządu Cyfrowego Polsatu.

"Cały czas analizujemy wszystkie okazje na rynku i jeżeli zostaną podjęte jakieś decyzję to poinformujemy publicznie" – powiedziała członek zarządu Katarzyna Ostap-Tomann podczas konferencji prasowej w odpowiedzi na pytanie, czy grupa byłaby zainteresowana przejęciem Multimedia Polska.

"Skupiamy się obecnie na Netii jest to duży projekt i to jest kluczowa sprawa, strategiczna o długoterminowym znaczeniu dla nas" - podkreślił członek zarządu Maciej Stec. 

Multimedia Polska poinformowały wczoraj, że akcjonariusze większościowi oraz zarząd spółki odstąpili od planowanej transakcji potencjalnego zbycia 100% akcji Multimediów na rzecz Vectra.

Przedstawiciele Cyfrowego Polsatu podkreślili podczas konferencji, że synergie finansowe związane z przejęciem Netii, o których spółka informowała w grudniu 2017 r. będą zrewidowane i przedstawione prawdopodobnie w marcu 2019 r.

Obecnie Cyfrowy Polsat posiada akcje uprawniające do 65,98% z ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu Netii.

Cyfrowy Polsat analizuje również możliwość refinansowania obligacji i podejmie decyzję w odpowiednim korzystnym dla siebie momencie.

"W tej chwili badamy możliwości i ceny na rynku. Nie możemy obecnie powiedzieć czy to potrwa kilka tygodni czy dłużej" - powiedziała Ostap-Tomann.

Akcje Cyfrowego Polsatu notowane są na GPW od maja 2008 roku. Grupa oferuje m.in. usługi płatnej TV w technologii satelitarnej, naziemnej oraz internetowej, usługi telefonii komórkowej i transmisji danych oraz dostęp do szerokopasmowego internetu.

ISBnews

 

Notowania NETIA
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes