Jesteś w: Strona główna » Biznes » Firma

Czy warto posiadać własny terminal płatniczy?

04.11.2019 11:02  Firma
Czy warto posiadać własny terminal płatniczy?

Zalety posiadania terminala płatniczego

Posiadanie terminala płatniczego niesie za sobą wiele korzyści. To niezwykle wygodne rozwiązanie nie tylko dla klientów, ale również dla sprzedawców. Pozwala na transakcje bezgotówkowe nie tylko kartą, ale także telefonem i smartwatchem. Do najważniejszych zalet można zaliczyć:

 • Bezpieczeństwo transakcji,
 • Kreowanie wizerunku firmy,
 • Zwiększenie obrotów,
 • Szybkość i łatwość obsługi klientów,
 • Łatwość w obsłudze.

Czy warto posiadać terminal płatniczy?

W dzisiejszych czasach wiele osób ceni sobie nowoczesne udogodnienia m.in. transakcje bezgotówkowe. Dlatego przedsiębiorcy coraz częściej decydując się na zakup terminala płatniczego, który pozwala na transakcje bezgotówkowe. Co więcej, terminal płatniczy w PayTel S.A. oferuje możliwość płacenia zbliżeniowo nie tylko kartą, ale również smartfonem czy smartwatchem.

To doskonałe rozwiązanie, zwłaszcza że wiele osób chętnie korzysta z możliwości, jakie oferuje im rozwój technologii. Czy w takim razie warto posiadać terminal płatniczy? Zdecydowanie. A oto 5 głównych powodów:

 1. Pieniądze z transakcji bezgotówkowych bezpośrednio trafiają na konto przedsiębiorcy,
 2. Posiadanie terminala zwiększa bezpieczeństwo transakcji,
 3. Istnieje możliwość wprowadzenia dodatkowych usług, które zwiększają atrakcyjność oferty firmy,
 4. Posiadanie terminala świadczy o profesjonalnym podejściu do klienta,
 5. Posiadanie terminala zwiększa wygodę płatności.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze terminala płatniczego?

Decydując się na zakup terminala płatniczego, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii.

 • Wybór terminala: stacjonarny lub mobilny – terminal stacjonarny musi być podłączony do gniazda elektrycznego . Sprawdzi się w sklepach, gdzie płatność dokonywana jest przy kasie, którą obsługuje ekspedient lub przy stanowisku samoobsługowym. Terminal mobilny dzięki wbudowanej baterii nie wymaga stałego podłączenia do prądu, a jedynie bezprzewodowej sieci Wi-Fi lub Internetu mobilnego. Świetnie sprawdzi się w firmach kurierskich, transportowych, a także w restauracjach.
 • Integracja z kasą fiskalną – do wyboru mamy terminal i pin-pady zintegrowane z kasami fiskalnymi , gdzie sprzedawca nie musi każdorazowo wpisywać kwoti transakcji. Nowością są pin-pady zintegrowane z kasami on-linowymi. W takim zestawie pin-pad wykorzystuje zasilanie oraz łączność z Internetem oferowaną przez kasę fiskalną; w efekcie wyeliminowany zostaje zasilacz pin-pada, dodatkowa łączność pin-pada z centrum autoryzacyjnym oraz zbędne kable.
 • Sposób płatności - terminale płatnicze w PayTel S.A. umożliwiają płatności zbliżeniowe, które cieszą się popularnością wśród wielu klientów. Funkcja ta pozwala na bezdotykową płatność nie tylko kartą, ale również telefonem czy smartwatchem. Terminale bez tej funkcji działają poprzez włożenie karty do terminala i wpisaniu kodu PIN.
 • Dodatkowe funkcje - terminale płatnicze, oprócz możliwości płacenia zbliżeniowo, mogą obsługiwać funkcję wypłaty środków zwaną Cashback, a także umożliwiają zapłatę za rachunki, możliwość doładowania telefonów czy płatność w obcej walucie.

 • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


biznes