Jesteś w: Strona główna » Biznes » Firma

Danwood Holding składa prospekt w KNF

30.01.2018 09:22  Firma
Danwood Holding składa prospekt w KNF
Danwood Holding S.A. złożył prospekt emisyjny w Komisji Nadzoru Finansowego, w związku z planowaną w pierwszej połowie 2018 roku ofertą publiczną akcji i debiutem Spółki na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie S.A.
 
Grupa jest jednym z najbardziej liczących się na rynku europejskim dostawców prefabrykowanych domów o konstrukcji drewnianej w standardzie „pod klucz” (gotowych do zamieszkania), które sprzedaje pod własną marką Danwood. W okresie ponad 20 lat swojej działalności Grupa przekazała klientom ponad 8,3 tys. domów.
 
W ramach oferty publicznej oferowane będą jedynie akcje istniejące należące pośrednio do funduszu Polish Enterprise Fund VII, LP (poprzez DHH S.à r.l. z siedzibą w Luksemburgu), zarządzanego przez Enterprise Investors.
 
Przez ostatnie lata rozwijaliśmy się bardzo dynamicznie, systematycznie zwiększając liczbę przekazywanych domów. W 2017 roku dostarczyliśmy klientom 1.215 domów, czyli o 22% więcej niż rok wcześniej. Mamy wypełniony portfel zamówień na rok 2018 i początek 2019 roku. Naszą pozycję zbudowaliśmy przede wszystkim w oparciu o bardzo atrakcyjny rynek niemiecki, na którym jesteśmy liderem w segmencie domów prefabrykowanych w standardzie „pod klucz”. Rozwijamy działalność na rynku brytyjskim, z którym również wiążemy duże nadzieje.

Działamy w najbardziej perspektywicznym segmencie rynku. Szacuje się, że średnioroczny wzrost wartości sprzedaży domów prefabrykowanych w standardzie „pod klucz” na rynkach, na których działamy w latach 2017-2022 wyniesie 7%. Wspólnie z naszym akcjonariuszem uznaliśmy, że obecny etap rozwoju to dobry moment na upublicznienie Spółki i wprowadzenie jej na GPW. Planujemy skierować ofertę zarówno do inwestorów w Polsce jak i za granicą. Ostateczna decyzja dotycząca przeprowadzenia oferty publicznej, jak i jej harmonogramu, zależeć będzie od akcjonariusza sprzedającego i sytuacji rynkowej - powiedział Jarosław Jurak, Prezes Zarządu Danwood Holding S.A. 
 
Danwood jest liderem na wymagającym rynku niemieckim pod względem liczby sprzedanych domów prefabrykowanych wykończonych „pod klucz”, z udziałem na poziomie 10 - 11% oraz trzecim co do wielkości graczem na tym rynku w segmencie domów prefabrykowanych ogółem (z udziałem rynkowym na poziomie 4- 5%). Na rynku niemieckim generowanych jest ok. 90% przychodów Grupy.
 
Poza rynkiem niemieckim Grupa jest także obecna w Austrii i Szwajcarii, Wielkiej Brytanii oraz w Polsce, gdzie jest jednym z największych producentów domów prefabrykowanych.
 
Oferta Grupy jest jedną z najbardziej kompleksowych i różnorodnych na rynku - zawiera paletę ponad 130 projektów jedno- i dwurodzinnych domów, o powierzchni od 80 do ponad 300 m2, zróżnicowanych pod względem funkcjonalnym i estetycznym, dostosowanych do lokalnych oczekiwań. Klientom oczekującym rozwiązań niestandardowych Grupa proponuje projekty indywidualne. Konkurencyjność oferty Grupy jest wynikiem wysokiej jakości i atrakcyjnej ceny oferowanych domów.
 
Grupa kieruje swoją ofertę do średniozamożnych klientów (tzw. średnia półka cenowa) i jest liderem na rynku niemieckim w tym segmencie cenowym wśród domów prefabrykowanych. 
 
Danwood posiada nowoczesny zakład produkcyjny w Bielsku Podlaskim, którego obecne moce produkcyjne, po rozbudowie w latach 2015-2016, wynoszą 1,5 tys. domów rocznie, z możliwością dalszego ich zwiększenia wraz ze wzrostem liczby oddawanych domów. 
 
Właścicielem 100% akcji Danwood Holding S.A. jest Polish Enterprise Fund VII (pośrednio poprzez DHH S.à r.l. z siedzibą w Luksemburgu), zarządzany przez Enterprise Investors, jedną z największych firm private equity w Europie Środkowo-Wschodniej.  
 
Na koniec 2017 roku Grupa Danwood Holding zatrudniała 1.740 osób. 
 
Liczba domów przekazywanych klientom przez Grupę Danwood Holding systematycznie rośnie, z 332 w 2008 roku, do 1215 w 2017 roku. W okresie ponad 20 lat swojej działalności Grupa przekazała klientom ponad 8,3 tys. domów.
 
W 2017 roku sprzedaż przekroczyła poziom 840 mln zł (wzrost o 25% r/r). 
 
DANWOOD HOLDING S.A. 
 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

   → Zobacz wszystkie

Najnowsze

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes