Jesteś w: Strona główna » Biznes » Firma

Dzięki umowie CETA unijne przedsiębiorstwa zaoszczędziły w ciągu roku pół miliarda euro

14.09.2018 13:53  Firma
Dzięki umowie CETA unijne przedsiębiorstwa zaoszczędziły w ciągu roku pół miliarda euro Dzięki unijno-kanadyjskiej umowie o wolnym handlu CETA firmy z Unii Europejskiej zaoszczędziły w ciągu roku pół miliarda euro. Garcia Bercero z Dyrekcji Generalnej do spraw handlu Komisji Europejskiej, który przekazał te dane, wyjaśniał, że umowa daje możliwości rozwoju europejskiej gospodarce, wszystkim jej branżom.

Jeśli chodzi o nasz kraj, przypomniał, że prawie dwa tysiące polskim firm eksportuje swoje wyroby do Kanady. Pracuje w nich niemal 60 tysięcy osób. Kanada jest 11. pod względem wielkości rynkiem, na który Polska sprzedaje swoje towary. CETA przyniosła konkretne korzyści polskim eksporterom.

Łukasz Porażyński z Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii powiedział, że umowa ta zliberalizowała wymianę handlową między Unią i Kanadą i ograniczyła wiele barier pozataryfowych.

Tymczasowa umowa, która obowiązuje od prawie roku, znosi cła na 98 procent produktów, którymi obie strony ze sobą handlują.

Do tej pory umowę CETA ratyfikowało 11 państw unijnych. W pełni zostanie wdrożona, kiedy zrobią to wszystkie kraje unijne.

IAR  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes