Jesteś w: Strona główna » Biznes » Firma

Enea nie wyklucza aktualizacji strategii w 2019 roku, rozważa farmę offshore

21.03.2019 14:32  Firma
Enea nie wyklucza aktualizacji strategii w 2019 roku, rozważa farmę offshore ENEA jest w trakcie poważnej analizy celów strategicznych, w kontekście istotnie zmieniającego się otoczenia rynkowego, poinformował prezes spółki Mirosław Kowalik. Nie wykluczył zainteresowania spółki inwestycją w morską farmę wiatrową.

"To normalne, że po trzech latach od ogłoszenia strategii następują analizy dotyczące tego, czy cele strategiczne zapewnią spółce odpowiednią pozycję. Bierzemy pod uwagę wszystkie opcje, łącznie z elektrownią wiatrową na morzu, ale to wymaga szczegółowych analiz i wytyczenia nowych warunków brzegowych dla celów strategicznych" - powiedział Kowalik na konferencji prasowej. 

Zobacz także: Enea miała 686,74 mln zł zysku netto, 2348,3 mln zł EBITDA w 2018 r.

Jak podkreślił, rynek coraz bardziej ewoluuje w kierunku jak najmniejszej emisyjności. "Zmiany, które nastąpiły w 2018 roku, przede wszystkim Pakiet Zimowy, implikują zupełnie nowe warunki funkcjonowania sektora energetycznego w Europie i w Polsce" - dodał.

Prowadzone analizy powinny się zakończyć w 2019 roku i mogą zaowocować ewentualną aktualizacją strategii spółki, powiedział szef Enei dziennikarzom.

Jego zdaniem, konieczne jest położenie większego nacisku na energetykę rozproszoną, kogenerację, mniejsze projekty.

Podstawą działania grupy kapitałowej Enea jest wydobycie węgla kamiennego oraz wytwarzanie, dystrybucja i handel energią elektryczną. Sieć dystrybucyjna grupy, zlokalizowana w zachodniej i południowo-zachodniej Polsce, obejmuje 20% powierzchni kraju. Spółka jest notowana na GPW od 2008 r.

ISBnews

  Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:
 
startupy.tv| Aleksander Niemczyk, RubyLogic   Nowy kształt rynku finansowego
 

Notowania ENEA
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes