Jesteś w: Strona główna » Biznes » Firma

Energopol Szczecin i PBDM złożyły do UOKiK wniosek ws. wspólnego przedsiębiorcy

07.12.2018 11:29  Firma
Energopol Szczecin i PBDM złożyły do UOKiK wniosek ws. wspólnego przedsiębiorcy Energopol Szczecin i Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów (PBDM) złożyły do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wniosek w sprawie utworzenia wspólnego przedsiębiorcy, podał Urząd.

Wniosek wpłynął 5 grudnia, sprawa jest w toku.

"Zamierzona koncentracja polega na utworzeniu przez Energopol Szczecin S.A. z siedzibą w Szczecinie oraz Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów sp. z o.o. z siedzibą w Mińsku Mazowieckim (przedsiębiorcy bezpośrednio uczestniczący w koncentracji) wspólnego przedsiębiorcy w celu realizacji projektu infrastrukturalnego polegającego na budowie nowej linii kolejowej w podziemnym tunelu średnicowym oraz dwóch punktów obsługi podróżnych na terenie miasta Łodzi. Koncentracja zostanie dokonana w oparciu o nowo utworzoną spółkę kapitałową" - czytamy w komunikacie.

Energopol Szczecin oraz jego grupa kapitałowa prowadzi w Polsce działalność na rynku budowlanym w zakresie budowy, remontowania i modernizacji autostrad, dróg ekspresowych, krajowych i lokalnych, obiektów inżynierskich mostów, wiaduktów drogowych i kolejowych.

Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów i jego grupa kapitałowa prowadzi w Polsce działalność na rynku budowlanym w zakresie budowy, modernizacji i remontu dróg, ulic, mostów i lotnisk.

ISBnews

 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes