Jesteś w: Strona główna » Biznes » Firma

Fast Invest podbija nowe rynki europejskie

16.08.2017 09:53  Firma
Chociaż duże banki nadal utrzymują monopol na zarządzanie oszczędnościami, obecnie nie są w stanie zaoferować więcej niż 1-2% rocznego zwrotu na kontach bankowych czy nawet lokatach. Tymczasem inwestorzy poszukują nowych i bardziej zyskownych, ale jednocześnie bezpiecznych sposobów, które pozwalają na osiągnięcie zadowalających stóp zwrotu.

Odpowiedzią na ich potrzeby jest oferta firmy inwestycyjnej Fast Invest, która daje możliwość inwestowania w kredyty osobiste. Z ponad 38 mln osób, Polska jest jednym z największych rynków finansowych w Europie. Od momentu rozpoczęcia działalności platform inwestycyujnych polski rynek wyraźnie się rozwinął. Ewoluował, dzięki czemu inwestorzy coraz bardziej przekonują się do słuszności i zyskowności nowego sposobu inwestowania w kredyty. Jest to kusząca alternatywa dla stosunkowo bezpiecznego, ale niemal niezyskownego i staromodnego lokowania kapitału na kontach oszczędnościowych oraz lokatach. 
 
Ekspansja Fast Invest na rynek włoski
 
W nowoczesnym społeczeństwie bardzo szybko zmienia się sposób prowadzenia biznesu. Podobnie jest na rynku finansowym – wszelkie zmiany zachodzą bardzo dynamicznie, dostosowując się do potrzeb i oczekiwań odbiorców usług. Dlatego bankom, chociaż nadal mają monopol w zakresie zarządzania środkami swoich klientów, rośnie spora konkurencja.
 
Firma inwestycyjna Fast Invest, która działa od 2012 roku, prężnym krokiem wkracza na rynki finansowe Europy. Poszerzając granice horyzontów nowych inwestycji oraz stawiając na zespół młodych specjalistów, dociera ze swoją ofertą do kolejnych krajów „starego kontynentu”.

Obecnie działa już nie tylko w Polsce, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Finlandii. Właśnie wchodzi na rynek włoski, w którym – mimo że obecnie znajduje się „w powijakach” – tkwi ogromny potencjał.
 
Pierwsza włoska platforma P2P pomogła małym i średnim przedsiębiorstwom uzyskać kredyt w ciągu zaledwie trzech dni roboczych, oferując inwestorom oprocentowanie w wysokość 5-7% – tak wynika z danych opublikowanych na portalu P2P banking. Tymczasem platforma Fast Invest jest w stanie zaoferować inwestorom zysk na poziomie 8-13, czyli niemal dwukrotnie wyższym. 
 
Zgodnie z danymi szacunkowymi AltFi, rynek kredytów konsumpcyjnych na koniec czerwca 2016 roku był wart 45,6 mld EUR (ok. 53 mld USD). Dla porównania rynek brytyjski jest 161,5 razy większy (ok. 5,8 biliona funtów). Warto podkreślić, że ok. 25 mld EUR stanowią pożyczki osobiste udzielone we Włoszech. Natomiast tylko ok. 5% z nich (1,3 mld EUR) to pożyczki umieszczone na platformach online. – Biorąc pod uwagę te wyniki, uważamy że jest to odpowiedni moment na ekspansję rynku włoskiego – mówi Simona Vaitkune – prezes młodej i ambitnej firmy FinTech i dyrektor generalny Fast Invest. Trzeba jednak pamiętać, że platforma Fast Invest różni się znacząco od innych platform tego typu. Przede wszystkim oferujemy naszym klientom Gwarancję Odkupu oraz Gwarancję Dotrzymania Umowy. Jeżeli chodzi o niespłacone pożyczki, nie ma konieczności ich sprzedawania przez inwestorów na rynku wtórnym – dodaje. 
 
Warto przy tym podkreślić, że nowe platformy wspierane przez „rekiny” takie jak Kickstarter czy Indiegogo dopiero wchodzą na ten rynek. Dlatego to idealny moment dla Fast Invest, by otworzyć nową stronę platformy. 
 
Zdobywanie kolejnych rynków już w planach
 
Fast Invest to firma, która szybko rozszerza zasięg działania. Następnym rynkiem ekspansji będzie Hiszpania. – Posiadając ponad 8500 aktywnych klientów, oprócz rynku Włoch i Hiszpanii chcemy również dodać kredyty z Danii i Portugalii – wyjaśnia Simona Vaitkune. Jest to jednak wartość dodana – chodzi bowiem o umieszczenie na platformie pożyczek o wartości ponad 1,2 mln euro miesięcznie. – Zapewniłoby to nam solidną pozycję i motywację do poszerzania naszego zasięgu m.in. w Skandynawii – dodaje prezes Fast Invest.
 
Biznes finansowy w innowacyjnym wydaniu

W nieustannie zmieniającym się świecie najważniejszą kwestią jest nadążanie za innowacjami oraz oferowanie klientom nowych metod. Dlatego firma Fast Invest stawia na nowoczesne rozwiązania, stale je udoskonalając. Systematycznie wprowadza wiele nowych funkcji na platformie: począwszy od procesu Auto Invest, procesu weryfikacji i interfejsu. Ciągłe ulepszanie i dostosowywanie się do trendów i oczekiwań klientów jest tym, co wyróżnia firmę wśród konkurencji. 
 
Młody i ambitny zespół przestawia dotychczasowe granice rozumienia tego, czym jest biznes finansowy, odsłaniając jego zupełnie nowe oblicze. Liczba kredytów na platformie stale rośnie, przekuwając się na sukces firmy i jednocześnie dając szansę inwestorom na uzyskanie wyższych stóp zwrotu. 
 
 
 
 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes