Jesteś w: Strona główna » Biznes » Firma

Finansowanie inwestycji dla deweloperów - pożyczka deweloperska

11.05.2018 08:13  Firma
Finansowanie inwestycji dla deweloperów - pożyczka deweloperska Proces zdobywania kapitału na inwestycje deweloperskie często przysparza przedsiębiorcom sporo problemów. Choć na rynku dostępnych jest wiele ofert kredytów bankowych, to pozyskiwanie za ich pomocą środków finansowych wiąże się z szeregiem czasochłonnych formalności oraz wymogów, które niekiedy ciężko spełnić. W takim wypadku alternatywnym rozwiązaniem staje się nowy produkt finansowy - pożyczka deweloperska udzielana przez Monument Fund.

Inwestowanie w nieruchomości o charakterze komercyjnym lub mieszkaniowym wymaga dużych nakładów finansowych, dlatego pozyskiwanie takiego kapitału stanowi dla wielu przedsiębiorców wyjątkowo problematyczną część przedsięwzięcia. Rozpoczynając poszukiwania odpowiednich źródeł finansowania, inwestorzy w pierwszej kolejności zwracają się o pomoc do instytucji bankowych. Niestety, w wielu przypadkach okazuje się, że oferty te obwarowane są szeregiem wymagań oraz formalności, które w konsekwencji stają się trudne do spełnienia. Przykładem tego może być dokładna analiza sytuacji finansowej przedsiębiorstwa, uzyskiwanych dochodów, koniunktury oraz prognoz gospodarczych, co jednocześnie wpływa na wydłużenie czasu weryfikacji wniosku. Sam cel inwestycji musi wpasować się w ściśle określone kategorie realizacji. Istotny jest także sposób rozliczania się z fiskusem. Najważniejszym jednak warunkiem jest sprawdzenie zdolności oraz historii kredytowej, których negatywny obraz powoduje automatyczne odrzucenie wniosku, w konsekwencji wpływając na opóźnienie terminu ukończenia lub całkowitą rezygnację z danej inwestycji.

Patrząc na mnogość restrykcyjnych wymogów bankowych, alternatywnym rozwiązaniem staje się więc skorzystanie z nowego rozwiązania - pożyczki deweloperskiej Monument Fund z zabezpieczeniem na 2. miejscu hipotecznym. Jednak, czym wyróżnia się taki rodzaj finansowania na tle ofert proponowanych przez banki?

Szybki czas działania

Jak mówi Paulina Horabik – Członek Zarządu, Dyrektor Zarządzający Monument Fund: „O atrakcyjności oferty finansowej Monument Fund decyduje przede wszystkim szybkość oraz opłacalność udzielanego dofinansowania. Przydział kapitału podobny jest do procedur bankowych – wypłata środków pieniężnych zależy od postępów prac budowlanych. W przypadku pożyczki deweloperskiej, różnicą staje się zmniejszona ilość wymaganych dokumentów, powodując tym samym szybszy czas weryfikacji wniosku. Co więcej, dzięki wypłacaniu środków finansowych w formie transzy, część prowizji uruchamiana jest w momencie wypłacania konkretnej transzy. To dotyczy również oprocentowania i odsetek, które naliczane są w zależności od wykorzystanego kapitału. Takie podejście stanowi wyjątkowo korzystną opcję dla przedsiębiorców, ponieważ nie trzeba od razu płacić rat w całej wysokości kwoty pożyczki.”

Poza szybkością działania, elastyczne podejście do przedstawionych celów biznesowych przez Monument Fund pozwala na przygotowanie realnego planu spłaty zobowiązania z przyszłych dochodów, natomiast zabezpieczenie wierzytelności na 2.miejscu hipotecznym umożliwia dokapitalizowanie przedsiębiorców z już zaciągniętymi zobowiązaniami. W tym celu zostaje przeprowadzony indywidualny system oceny ryzyka.

Pożyczka deweloperska daje także możliwość wyboru rodzaju rat i ich wysokości - na przykład skorzystania z rat balonowych lub wakacji kredytowych. Formalności ograniczone są do niezbędnego minimum, czas przyznania dofinansowania wynosi ok. 7 dni, a okres kredytowania może trwać od 12 do 18 miesięcy. Ponadto, Monument Fund nie wymaga weryfikacji oraz zgłaszania klienta w Biurach Informacji Gospodarczej.

Elastyczne podejście do nieruchomości

Otwartość Monument Fund na różnorodność celów biznesowych przekłada się także na obsługiwane rodzaje nieruchomości. Dzięki braku narzuconej listy inwestycji, pozyskany kapitał pozwala na budowę, dokończenie, adaptację lub remont nieruchomości zarówno mieszkaniowych, jak i komercyjnych. Przykładem najczęściej realizowanych inwestycji deweloperskich są różnego rodzaju budowy, domy w zabudowie szeregowej, apartamenty, apartamentowce oraz kamienice, jednak preferowane są nieruchomości zarabiające na siebie, czyli hotele, galerie handlowe lub restauracje. Pożyczka dostępna jest także dla właścicieli wszelkiego rodzaju budynków przemysłowych oraz hal produkcyjnych.

„Częstym aspektem poruszanym przy finansowaniu inwestycji deweloperskich jest wysokość wkładu własnego przedsiębiorcy. W przypadku oferty Monument Fund, kwota zależna jest od konkretnego etapu realizacji inwestycji, a wskaźnik LTV do wartości przyszłej nie przekracza 49%. W praktyce wygląda to tak, że na rozpoczęcie budowy wkład wynosi połowę środków pieniężnych lub innych nieruchomości. Kiedy finansowanie niezbędne jest na etapie 30-80% realizacji inwestycji, przedsiębiorca otrzymuje stopniowe finansowanie w formie transzy, wypłacane wraz z ukończeniem kolejnych etapów realizacji. Dla wniosków o finansowanie na zakończenie prac budowlanych, przydzielane są najczęściej maksymalnie 2 transze. Tego typu umowa z przedsiębiorcą pozwala na bezpieczne i realne ukończenie inwestycji i oddanie jej do użytkowania.” – wyjaśnia Paulina Horabik – Członek Zarządu, Dyrektor Zarządzający w Monument Fund.

Pożyczka deweloperska Monument Fund pozwala na udzielenie finansowania z zabezpieczeniem na 2. miejscu hipotecznym wszystkim przedsiębiorcom, którzy potrzebują szybkiego zastrzyku gotówki w celu rozpoczęcia lub kontynuowania realizacji inwestycji deweloperskiej. Dzięki tej ofercie istnieje możliwość dokapitalizowania właścicieli firm z już zaciągniętymi zobowiązaniami, dlatego uzyskane środki mogą zostać bezproblemowo przeznaczone na nieruchomości realizujące dowolny cel związany z funkcjonowaniem i rozwojem danej działalności. Daje także możliwość wywiązania się z terminów umów oraz pozwala z sukcesem dokończyć budowę, jeśli koszty budowy okazały się większe niż zakładał biznes plan.Fundusz dla Przedsiębiorców Monument Fund


 • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

   → Zobacz wszystkie

Najnowsze

 • Być może zamiast pożyczać tę kwotę od kumpla lepiej np. pożyczka pod zastaw? Zerknij sobie na stronę Financial home - oni pożyczają właśnie w oparciu o zastaw (niby warunki podobnie ostre jak w bankach, ale opis umowy dla mnie znacznie bardziej zjadliwy i dużo lepszy kontakt z firmą niż z niejednym bankiem...)

  ~Malkontent   (14 grudnia 2018 o 20:53)   Zgłoś spam
  Oceń komentarz:
  50%
 • Wydaje mi się, że to nawet dobre rozwiązanie. Jednak skad wziąc na to wszystko pomysł?

  ~Malachit32112   (22 maja 2018 o 09:13)   Zgłoś spam
  Oceń komentarz:
  50%

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes