Jesteś w: Strona główna » Biznes » Firma

Fitch obniżył długoterminowy rating IDR Pekao Banku Hipotecznego do BBB+ z A-

18.10.2018 12:24  Firma
Fitch obniżył długoterminowy rating IDR Pekao Banku Hipotecznego do BBB+ z A- Fitch Ratings obniżył długoterminowy rating podmiotu (IDR) Pekao Banku Hipotecznego do BBB+ z A-. Perpsektywa jest stabilna, podała agencja. 

Fitch podał, że zmiana ratingu Pekao Banku Hipotecznego jest następstwem obniżenia długoterminowego ratingu (IDR) macierzystego Banku Pekao do BBB+ z A-, dokonanego 17 października br. 

 "Obniżenie oceny IDR i rating wsparcia odzwierciedlają zmniejszoną zdolność Pekao do zapewnienia wsparcia dla Pekao BH. Rating Pekao BH na poziomie BBB+ pozostaje w zgodzie z ratingiem Pekao, biorąc pod uwagę poziom własności i integracji, zaś perspektywa ratingu IDR jest odzwierciedleniem perspektyw dla spółki dominującej" - czytamy w komunikacie. 

Pekao Bank Hipoteczny jest bankiem specjalistycznym, działającym głównie w oparciu o Ustawę o listach zastawnych i bankach hipotecznych. Należy w 100% do grupy Banku Pekao - jednego z największych banków Europy Środkowo-Wschodniej, którego akcje są notowane na GPW od 1998 roku. 

ISBnews

 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes