Jesteś w: Strona główna » Biznes » Firma

Geotrans w I kwartale 2016 r. osiągnął ponad 4-krotny wzrost zysk netto

11.05.2016 14:58  Firma
Geotrans w I kwartale 2016 r. osiągnął ponad 4-krotny wzrost zysk netto Geotrans S.A, wiodący podmiot zajmujący się gospodarką odpadową w branży ochrony środowiska, wypracował w I kwartale bieżącego roku bardzo dobre wyniki finansowe. Przychody ze sprzedaży wyniosły 5,2 mln zł, przy zysku EBITDA i netto rzędu  1,3 i 1 mln zł. To wzrosty przekraczające 300 proc. w skali roku. Kilkukrotna poprawa osiągniętych wyników to rezultat mocnego wzrostu skali biznesu we wszystkich segmentach Spółki.

Geotrans, który zajmuje się odbiorem komunalnych osadów ściekowych (UOŚ), oferuje rekultywację terenów zdegradowanych i prowadzi zagospodarowanie ubocznych odpadów przemysłowych – mimo istotnego wzrostu wyników – utrzymał wysokie marże na każdym poziomie zysków. Marża na sprzedaży i EBITDA przekroczyły 25 proc. Rentowność netto wyniosła 19,9 proc.

– Z pewnością jesteśmy zadowoleni z wyników uzyskanych w I kwartale, kolejnym udanym okresie dla Geotransu. Nadal mamy jednak istotny potencjał wzrostu działalności. Cieszą kolejne wygrane przetargi na odbiór komunalnych osadów ściekowych i rekultywację terenów zdegradowanych. Z drugiej strony – dynamicznie rozwija się powstały w ubiegłym roku dział zagospodarowania ubocznych produktów spalania – w tym obszarze współpracujemy m.in. z PKN Orlen. Spodziewamy się, że 2016 rok okaże się kolejnym rekordowym okresem dla Spółki – powiedział Przemysław Weremczuk, Prezes Zarządu Geotrans S.A.

Spółka w I kwartale pozyskała ważne i duże kontrakty na odbiór odpadów w Cieszynie
i Katowicach. W zakresie rekultywacji terenów Geotrans podjął współpracę
z miastem Krotoszyce. Spółka funkcjonuje w pięciu województwach Polski Południowo-Zachodniej, gdzie w ubiegłym roku odebrała 85 tys. ton osadów ściekowych, przy całości rynku polskiego rzędu 550 tys. ton.

– Naszym zamierzeniem w kolejnych latach jest m.in. ekspansja na następne województwa i dalszy rozwój segmentu ubocznych produktów spalania, które obecnie odpowiadają za kilka proc. sprzedaży, a docelowo mogą przekroczyć 1/3 obrotów. Chcemy dalej rozwijać się - nie tylko organicznie, ale i poprzez akwizycje, których nie wykluczamy w 2016 roku – dodał Przemysław Weremczuk.

W kwietniu bieżącego roku Spółka podpisała wstępny dokument (term sheet) dotyczący nabycia od 30,00 proc. do 39,23 proc. akcji APANET S.A., Spółki prowadzącej działalność w dziedzinie ochrony środowiska na rynku cleantech, skupiającej się na branży systemów sterowania i kontroli zużycia mediów. 


Geotrans S.A.

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes