Jesteś w: Strona główna » Biznes » Firma

Grupa Azoty ma pieniądze na inwestycje do 2026 roku

29.06.2018 15:37  Firma
Grupa Azoty ma pieniądze na inwestycje do 2026 roku Grupa Azoty ma zagwarantowane pieniądze na inwestycje do 2026 roku. To efekt umowy podpisanej przez spółkę z konsorcjum banków, w skład którego wchodzą: PKO BP, Bank Gospodarstwa Krajowego, Bank Zachodni WBK oraz ING Bank Śląski. Łączna kwota kredytu wynosi 3 miliardy złotych.

Wiceprezes zarządu Grupy Azoty Paweł Łapiński podkreśla, że dzięki podpisanej umowie będzie można zrealizować wiele istotnych inwestycji. To między innymi projekt Polimery Police, modernizacja zakładów w Puławach oraz budowa drugiego etapu w zakładach azotowych Kędzierzyn.

Wiceprezes banku PKO BP Jakub Papierski wyjaśnia, że podpisana umowa jest kontynuacją porozumienia sprzed trzech lat i zwiększa zakres finansowania Grupy Azoty z 1,5 miliarda do 3 miliardów złotych. Podkreślił, że w branży chemicznej oczekiwanie na wynik finansowy trwa dłużej, dlatego ważna jest bliska, długofalowa współpraca.

Paweł Łapiński poinformował, że Grupa Azoty może się zdecydować na przejęcie firm zagranicznych i posiada środki, które można w tym celu wykorzystać.

IAR 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes