Jesteś w: Strona główna » Biznes » Firma

HEG chce sfinalizować przejęcie podmiotu z 20 tys. klientów w IV kwartale

12.10.2018 12:00  Firma
HEG chce sfinalizować przejęcie podmiotu z 20 tys. klientów w IV kwartale Hermes Energy Group (HEG) jest w trakcie dopinania przejęcia podmiotu z portfelem 20 tys. klientów. Spółka podtrzymuje plan pozyskiwania 50 tys. klientów rocznie, poinformował prezes Piotr Kasprzak.

"Jesteśmy na etapie finalizowania kolejnego przejęcie - spółki z portfelem 20 tys. klientów. Zakończymy to przejęcie jeszcze w tym roku, w IV kwartale" - powiedział Kasprzak podczas konferencji prasowej.

HEG przejął niedawno spółkę Energy Match z portfelem 10 tys. klientów.

"Chcielibyśmy być największym sprzedawcą rozdrobnionym gazu ziemnego i energii elektrycznej i tę strategię sukcesywnie będziemy realizować" - dodał prezes.

"Na koniec roku będziemy mieli ok. 70 tys. klientów, czyli o 50 tys. więcej niż rok wcześniej. W następnym roku będziemy kontynuowali tę strategię, czyli będziemy chcieli pozyskać kolejne 50 tys. klientów" - powiedział także Kasprzak.

Obecnie HEG ma ok. 7% udziału w rynku gazu ziemnego.

W styczniu 2018 r. prezes mówił ISBnews, że HEG chce utrzymać obecną pozycję rynkową w dostawach gazu do odbiorców przemysłowych i zwiększać liczbę odbiorców detalicznych o 50 tys. w skali roku.

Hermes Energy Group to firma z polskim kapitałem, działająca na zliberalizowanym rynku gazu w Polsce, jak również na płynnych rynkach energii w Europie. HEG oferuje produkty i usługi związane ze sprzedażą i dostawami gazu ziemnego, obrotem hurtowym, dyspozycją i bilansowaniem oraz consultingiem.

ISBnews

 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes