Jesteś w: Strona główna » Biznes » Firma

Hoist Finance chce nabyć ok. 1/3 wszystkich nieregularnych aktywów GetBacku

22.01.2019 12:12  Firma
Hoist Finance chce nabyć ok. 1/3 wszystkich nieregularnych aktywów GetBacku Hoist Finance nadal prowadzi negocjacje w sprawie zakupu od GetBacku nierentownych aktywów i jest na końcowym etapie porozumienia w sprawie nabycia jednej trzeciej tych aktywów, podał Hoist Finance. 

"Hoist Finance może potwierdzić, że jesteśmy na końcowym etapie osiągania porozumienia w sprawie nabycia około jednej trzeciej wszystkich aktywów nieregularnych posiadanych przez GetBack" - czytamy w komunikacie. 

Wczoraj GetBack poinformował, że Hoist wycofuje się z inwestycji we wszystkie aktywa GetBack, a zarząd GetBack zmuszony jest do złożenia w sądzie zupełnie nowej propozycji układowej. W efekcie zakończenia rozmów z Hoist, zarząd w szybkim tempie wrócił do alternatywnego - dla operacyjnego i inwestorskiego - planu działania. Scenariusz operacyjno-inwestorski zakłada spłatę na poziomie 25% w ciągu 8 lat.

Dziś zostanie przedstawiony obligatariuszom całkowicie nowy scenariusz tzw. stopniowego upłynniania aktywów. 

"Hoist Finance pozostaje zaangażowany na polskim rynku i jest gotów uczestniczyć w rozwiązaniach, które mogłyby pomóc stronom powiązanym w zabezpieczeniu zarówno wartości, jak i uczciwego traktowania dłużników" - powiedział country manager Hoist Finance Polska Maksym Wójcik, cytowany w komunikacie. 

GetBack S.A. w restrukturyzacji jest polską spółką zarządzania wierzytelnościami. W lipcu 2017 r. spółka zadebiutowała na GPW.

ISBnews

 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes