Jesteś w: Strona główna » Biznes » Firma

ISB: ZCh Police rekomendują niewypłacanie dywidendy z zysku za 2018 r.

21.05.2019 08:31  Firma
ISB: ZCh Police rekomendują niewypłacanie dywidendy z zysku za 2018 r. Zarząd Grupy Azoty Zakłady Chemiczne Police (ZCh Police) zarekomendował akcjonariuszom przeznaczenie zysku netto za 2018 w wysokości 29 531 767,29 zł w całości na powiększenie kapitału zapasowego, podała spółka.

"Zarząd spółki, pomimo deklarowanej w strategii Grupy Azoty 2013-2020 polityce dywidendowej wypłaty dywidendy dla akcjonariuszy, rekomenduje, aby osiągnięty w 2018 roku zysk netto w całości pozostawić w spółce. Pozostawienie zysku w spółce będzie stanowić zabezpieczenie realizacji zaplanowanych zamierzeń inwestycyjnych, w szczególności dotyczących zapewnienia finansowania wkładu własnego projektu 'Polimery Police'" - czytamy w komunikacie. 

Zobacz także: Realizacja Projektu Polimery Police silnym wzmocnieniem strategii dywersyfikacji biznesu Grupy Azoty i impulsem dla rozwoju polskiej gospodarki

W celu realizacji powyższej uchwały zarząd wystąpi do rady nadzorczej spółki o dokonanie oceny wniosku oraz do walnego zgromadzenia w celu dokonania podziału zysku za rok obrotowy 2018, podsumowano.

Grupa Azoty zajmuje drugą pozycję w UE w produkcji nawozów azotowych i wieloskładnikowych, a takie produkty jak melamina, kaprolaktam, poliamid, alkohole OXO, czy biel tytanowa mają również silną pozycję w sektorze chemicznym znajdując swoje zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 10 mld zł w 2018 r.

ISBnews

  Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:
 
    Omnichannel przyszłością rynku finansowego
 

Notowania GRUPAAZOTY
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes