Jesteś w: Strona główna » Biznes » Firma

InPost zadebiutował na GPW

13.10.2015 10:15  Firma
InPost zadebiutował na GPW InPost, czołowy dostawca usług pocztowo-logistycznych od dzisiaj notowany jest na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. To 20 debiut w tym roku.

Poprzedziła go Pierwsza Oferta Publiczna Akcji należących do właściciela spółki Grupy Kapitałowej Integer.pl, który pozyskał ze sprzedaży akcji  ponad 121 mln zł na rozwój działalności paczkomatowej.

W IPO nabywców znalazło 42% akcji Spółki. Udział na poziomie 8,4% kapitału zakładowego InPost objął w ramach oferty publicznej Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju. Akcje sprzedawane były po 25 zł za sztukę, a redukcja w transzy dla inwestorów indywidualnych wyniosła 25%.

- InPost wielokrotnie udowadniał już w przeszłości, że jest firmą dynamiczną, która realizuje pomysły często w sposób nieszablonowy, a przy tym innowacyjną i odważnie wprowadzającą nowe rozwiązania. Myślę, że w dużej mierze  wszystkie te czynniki zdecydowały o sukcesie oferty sprzedaży akcji naszej spółki. W minionych latach skutecznie zbudowaliśmy pozycję InPostu jako czołowego dostawcy usług pocztowo-logistycznych. Teraz mamy ambicję, aby wykorzystać nasze przewagi konkurencyjne do budowy pozycji największego operatora na rynku dostaw dla e-commerce. Już dziś InPost obsługuje największych graczy e-commerce na polskim rynku za pośrednictwem kurierów oraz największej sieci Paczkomatów – mówi Sebastian Anioł, Prezes Zarządu InPost S.A.

InPost chce się dzielić swoim sukcesem z akcjonariuszami. Zarząd InPostu będzie rekomendował wypłatę minimum 50% zysku netto na dywidendę poczynając już od tego roku.


InPost S.A.

 • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

   → Zobacz wszystkie

Najnowsze

 • No i będą się rozwijac, maja gwarancje wykupu akcji przez wielkich graczy a takie ipo jak maja jest i tak dobre na start

  ~dalej   (14 października 2015 o 16:16)   Zgłoś spam
  Oceń komentarz:
  50%
 • dobre zakończenie akcji, emitent jak na razie musi pokazac jeszcze na co go stać, mysle ze jesli firma utrzymalaby przyrost zysku na poziomie 3-5% w skali roku to bylby duzy plus

  ~quizo   (14 października 2015 o 16:11)   Zgłoś spam
  Oceń komentarz:
  50%

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes