Jesteś w: Strona główna » Biznes » Firma

InfoSCAN publikuje prognozy

19.08.2015 12:06  Firma
InfoSCAN publikuje prognozy InfoSCAN, innowacyjny pionier rozwiązań telemedycznych w segmencie badań Zaburzeń Oddychania Podczas Snu, jako jedna z nielicznych spółek notowanych na NewConnect opublikowała prognozy finansowe oraz strategię rozwoju na najbliższe lata. Spółka planuje ekspansję na rynki zagraniczne i znajduje się obecnie na końcowym etapie uzyskania zgody FDA na wprowadzanie produktów na rynek amerykański.

Celem strategicznym InfoSCAN jest stworzenie kompleksowej oferty usług telemedycznych, w segmencie badań ZOPS, kardiologii, położnictwa i chorób przewlekłych. 

Podstawowym rozwiązaniem firmy jest rejestrator medyczny InfoSCAN MED, który umożliwia między innymi zdalną diagnostykę zaburzeń oddychania podczas snu. To właśnie to urządzenie jest bazą do wielu usług telemedycznych oferowanych przez Spółkę. Na jego systematycznym unowocześnianiu i rozwoju rozwiązań w chmurze obliczeniowej (Cloud Computing) Spółka opiera swój przyszły rozwój oraz obecność na rynkach zagranicznych. W pierwszej połowie 2016 r. na rynek trafi najnowsza wersja urządzenia: Infoscan MED-400.

- Jesteśmy po trzeciej już turze odpowiedzi na pytania FDA, które odesłaliśmy 12 sierpnia. Wszystko jest na dobrej drodze do uzyskania zgody na dystrybucję naszych produktów w USA. Dzięki temu będziemy obecni na największym rynku diagnostyki ZOPS. Jego wartość w 2015 r. wyniosła ok 2,9 mld dolarów, a wartość rynku domowej diagnostyki ZOPS w USA to ponad pół miliarda dolarów. Obserwujemy też na tamtym rynku silne tendencje do przenoszenia się diagnostyki ze szpitala do domu pacjenta – mówi Jerzy Kowalski, Członek Zarządu InfoSCAN S.A.

Poza ekspansją na rynek amerykański, strategia Spółki zakłada także wprowadzenie produktów na rynek brytyjski oraz w dalszej kolejności na kolejne rynki Unii Europejskiej. W Wielkiej Brytanii już obecnie prowadzone są działania sprzedażowe. Docelowo, oferta InfoSCAN ma być dostępna także w kanałach e-commerce, zarówno na rynku krajowym jak i rynkach zagranicznych.

Bardzo ważnym elementem ogłoszonej strategii jest także rozwój nowych produktów. InfoSCAN pracuje nad przenośnym urządzeniem ultradźwiękowym  do zdalnego wykonywania badania KTG u kobiet w ciąży. W planach jest także wprowadzenie telemetrycznego systemu monitorowania rehabilitacji kardiologicznej w warunkach domowych.

Spółka charakteryzuje innowacyjny model biznesowy objawiający się w m.in. w dużej kompleksowości oferty zarówno w odniesieniu do lekarzy jak i pacjentów, która może przyczyniać się do dynamicznego zwiększania skali działalności po wejściu na rynek amerykański.

- Naszą przewagą konkurencyjną jest sam model biznesowy, który nie opiera się na sprzedaży urządzeń diagnostycznych, ale na ich dzierżawie przez lekarzy. Dzięki temu gwarantujemy sobie stabilny i przewidywalny poziom przychodów abonamentowych z każdym kolejnym pozyskanym lekarzem korzystającym z naszych telemedycznych rozwiązań – podkreśla Jerzy Kowalski.

InfoSCAN posiada obecnie 28 klientów na rynku krajowym, zaliczają się do nich lekarze specjaliści jak i kliniki. Dotychczas Spółka przeprowadziła 500 komercyjnych badań diagnostycznych ZOPS. Spółka posiada własny dział R&D oraz własne centrum opisu badań.InfoSCAN S.A.


  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl nk.pl blip.pl twitter.com

Komentarze

   → Zobacz wszystkie

Najnowsze

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes