Jesteś w: Strona główna » Biznes » Firma

Invea-Tech dzieli się na dwie niezależne firmy. Powstają Flowmon Networks i Netcope Technologies

22.09.2015 12:37  Firma
Invea-Tech dzieli się na dwie niezależne firmy. Powstają Flowmon Networks i Netcope Technologies  Invea-Tech ogłosiła podział firmy. Od 1 października 2015 r. część przedsiębiorstwa odpowiedzialna za rozwiązanie Flowmon, sieciowy monitoring i bezpieczeństwo, będzie istniała jako Flowmon Networks.

Z drugiej części firmy Invea-Tech, rozwijającej rozwiązania sprzętowej akceleracji, powstanie nowa firma Netcope Technologies. Celem podziału jest wzmocnienie kolejnej ekspansji obu linii produktowych na światowych rynkach.

Invea-Tech została założona w 2007 roku jako technologiczny uniwersytecki start-up dwóch uczelni: Uniwersytetu Masaryk i Politechniki z Brna. „W kilka lat stworzyliśmy od podstaw stabilną, szybko rozwijającą się firmę. Jednocześnie stało się coraz bardziej oczywiste, że dla skutecznego rozwoju obu naszych części są potrzebne oddzielne strategie, ukierunkowane inwestycje i "wolna ręka" dla realizacji niezależnych celów biznesowych. Podział naszej firmy pomoże usprawnić działania biznesowe i marketingowe oraz umożliwi kolejny wzrost obu linii produktowych” – wyjaśnia Rostislav Vocilka, CEO, Invea-Tech. Według Vocilka, rodzina produktów Flowmon, a także rozwiązania FPGA mają własne produkty z innym cyklem koniunkturalnym, wymagają innej metody zarządzania, są adresowane do różnych klientów i przedstawiają różne możliwości rynkowe i wyzwania.

Zespoły obu firm, jak również większość danych kontaktowych nie zmienia się. „Nic się nie zmienia w stosunku do naszych partnerów i klientów” – zapewnia Dariusz Jarecki, Country Manager Poland, Invea-Tech. „Dotychczasowe kontrakty przechodzą automatycznie. Również nic nie zostało zmienione w naszym programie partnerskim, a partnerzy mogą polegać na naszych dotychczasowych obowiązujących warunkach współpracy” – podkreśla Jarecki. Flowmon Networks i Netcope Technologies budują teraz swój własny wizerunek, który ułatwi i uprości zarządzanie i komunikację marek na rynku i wzmocni ich siłę marketingową.

Flowmon Networks będzie rozwijać i wspierać rozwiązanie Flowmon, narzędzie następnej generacji do monitorowania sieci i bezpieczeństwa, zapewniające firmom ochronę przed zaawansowanymi zagrożeniami cybernetycznymi. To rozwiązanie jest globalnie używane przez firmy, które chcą wiedzieć co się dzieje w ich sieciach komputerowych. Są to takie organizacje jak 3S, T-Mobile, SEGA, Siemens, Orange, Raiffeisenbank oraz Ministerstwo Obrony Republiki Czeskiej, jak również wiele uczelni i średnich przedsiębiorstw.

Netcope Technologies będzie kontynuował rozwój rozwiązań do akceleracji sieci i aplikacji. „Nasz zespół jest jednym z wiodących graczy na tym rynku. Między innymi wprowadziliśmy pierwszy na świecie adapter FPGA wspierający technologię 100G Ehternet, który został z sukcesem wdrożony przez dostawców usług internetowych, firmy telekomunikacyjne i centra danych” – mówi Petr Kastovsky, Chief Technology Officer w Netcope Technologies. Te rozwiązania również są wykorzystywane przez przedsiębiorstwa handlujące na największych giełdach, gdzie pomagają uzyskać przewagę konkurencyjną dzięki szybszemu przetwarzaniu danych biznesowych.

Invea-Tech zaczynała jako technologiczny start-up w South Moravian Innovation Centre w Brnie, w Republice Czeskiej. Dzięki unikalnym technologiom odniosła sukces na konkurencyjnym rynku i została zaangażowana w wiele europejskich projektów technologicznych. Bliska współpraca z uczelniami, globalnymi liderami technologicznymi, takimi jak Cisco, Check Point, Xilinx lub Vmware oraz własne badania pozwoliły firmie Invea-Tech utrzymać ciągłe wprowadzenie nowych rozwiązań, zapewniających bezpieczne i stabilne środowisko IT, które jest kluczowe dla obecnego społeczeństwa.


Invea-Tech


  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes