Jesteś w: Strona główna » Biznes » Firma

Iron Force zainwestuje ponad 80 mln zł w budowę fabryki w Zabrzu

15.01.2019 15:34  Firma
Iron Force zainwestuje ponad 80 mln zł w budowę fabryki w Zabrzu Tajwański producent części samochodowych Iron Force zainwestuje ponad 80 mln zł w budowę zakładu w Zabrzu na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (KSSE), podała Polska Agencja Inwestycji i Handlu (PAIH). Nowa inwestycja stworzy ponad 100 miejsc pracy i zostanie ukończona do końca 2023 roku.

"Budowa fabryki Iron Force to drugi, licząc od 2016 roku, projekt z Tajwanu obsłużony przez PAIH. Mamy nadzieję, że m.in. dzięki współpracy z InvesTaiwan liczba pomyślnie zrealizowanych przedsięwzięć inwestycyjnych nad Wisłą wzrośnie" - powiedział p.o. prezesa PAIH Krzysztof Senger, cytowany w komunikacie. 

Dodał, że pierwszym z tajwańskich projektów wspartych przez PAIH było uruchomienie platformy szkoleniowej iTutorGroup w 2017 roku.

Wsparcie i doradztwo lokalizacyjne inwestorowi zapewnił Obszar Inwestycji Bezpośrednich PAIH przy udziale Zagranicznego Biura Handlowego w Tajpej. Inwestycje z tajwańskim kapitałem stanowią niewielką część portfela PAIH. W związku z tym we wrześniu 2018 r., podczas otwarcia Zagranicznego Biura Handlowego PAIH w Tajpej, Agencja i jej tamtejsza odpowiedniczka - InvesTaiwan zawarły porozumienie o współpracy w zakresie promocji inwestycji, podano także.

"Wybraliśmy Polskę i Zabrze w szczególności, z uwagi na dostęp do dobrze rozwiniętej infrastruktury i dobrze wykształconych, ciężko pracujących pracowników. Planujemy zainwestować ponad 80 mln zł i stworzyć ponad 100 miejsc pracy. Jeśli chodzi o naszą działalność związaną z produkcją części samochodowych, mamy już operacje na Tajwanie i w Chinach. Dzięki zakładowi w Polsce będziemy mogli nawiązać bliską współpracę z klientami z całego świata i rozwój w Europie" - powiedział wiceprezes Iron Force Group Camden Lee, cytowany w komunikacie.

Iron Force Industrial powstała w 1977 roku, siedziba główna znajduje się w Nowym Tajpej na Tajwanie. Firma produkuje m.in. nadmuchiwacze poduszek powietrznych i podzespoły pasów bezpieczeństwa dla branży samochodowej.

Misją PAIH jest zwiększenie napływu bezpośrednich inwestycji zagranicznych do kraju oraz zasięgu i dynamiki internacjonalizacji polskich przedsiębiorstw. Działa zarówno w Polsce, jak i poprzez zagraniczne biura handlowe (ZBH) na całym świecie. Zagraniczne Biuro Handlowe PAIH w Tajpej działa od jesieni 2018 r.

ISBnews
 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes