Jesteś w: Strona główna » Biznes » Firma

KGHM planuje wzrost produkcji miedzi i spadek kosztu C1 w 2019 r.

15.11.2018 12:08  Firma
KGHM planuje wzrost produkcji miedzi i spadek kosztu C1 w 2019 r. KGHM Polska Miedź planuje na przyszły rok wzrost produkcji miedzi na poziomie całej grupy i oczekuje, że w związku z tym spadnie koszt jednostkowy C1, poinformował wiceprezes ds. produkcji Radosław Stach. Jednocześnie spółka spodziewa się wzrostu cen miedzi na rynku w przyszłym roku.

"Wzrost. Chcemy przede wszystkim wejść na większe przeroby w hutach i nieznaczny wzrost w zakresie produkcji miedzi w całym KGHM" - powiedział Stach w rozmowie z dziennikarzami, pytany o kierunek zmian w wielkości produkcji miedzi elektrolitycznej w przyszłym roku.

"Koszt produkcji w KGHM jest związany stricto z produkcją. Czyli jeśli produkcja maleje, rośnie koszt. Jeżeli dziś mówimy, że utrzymamy rozwój KGHM, a zwiększymy produkcję, to te koszty powinny maleć. Największą dźwignią jest produkcją, jeżeli ona będzie wyższa w przyszłym roku, a tak jak wspomniałem te plany są wyższe w stosunku do tegorocznego budżetu, chcielibyśmy, żeby koszty były niższe. Mówię o całej grupie i koszcie C1" - kontynuował wiceprezes, pytany o perspektywy kształtowania się kosztów jednostkowych.

Stach poinformował także, że na podstawie obserwowanych zapasów miedzi na świecie i tego, "co się dzieje na rynku chińskim" KGHM zakłada na przyszły rok "bardziej optymistyczną" cenę miedzi. 

"Patrząc na to, jak spadają zapasy, nasze podejście jest, że ta cena powinna być wyższa" - wskazał.

KGHM Polska Miedź posiada szerokie portfolio projektów eksploracyjnych, rozwojowych i produkcyjnych w Polsce, Niemczech, Kanadzie, Chile i USA. Jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 1997 r.

ISBnews

 

Notowania KGHM
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes