Jesteś w: Strona główna » Biznes » Firma

KNF zrealizuje projekt współpracy bliźniaczej z Narodowym Bankiem Gruzji

06.03.2019 08:40  Firma
KNF zrealizuje projekt współpracy bliźniaczej z Narodowym Bankiem Gruzji Delegatura Unii Europejskiej dla Gruzji notyfikowała podpisanie przez Urząd Komisji Nadzoru Finansowego (UKNF) umowy współpracy bliźniaczej (twinning) na rzecz Narodowego Banku Gruzji "Wzmocnienie zdolności Narodowego Banku Gruzji" w obszarze usług bankowych i płatniczych zgodnie ze standardami UE, podała KNF.

"Będzie to już czwarty projekt współpracy bliźniaczej realizowany przez polski organ nadzoru finansowego i ponownie w państwie uznanym za priorytetowe dla polityki zagranicznej RP. Projekt zakłada realizację działań eksperckich w ramach przyznanego przez Komisję Europejską grantu w wysokości 1 750 000 euro w okresie od marca 2019 r. do lutego 2021 r." - czytamy w komunikacie. 

Zobacz także: 
Premier zaakceptował nowy statut UKNF

Tematyka działań projektowych obejmuje dwa komponenty dotyczące dostosowania prawodawstwa gruzińskiego do standardów zgodnych z unijnym dorobkiem prawnym - odpowiednio w sektorze bankowym oraz w obszarze usług płatniczych, wyjaśniono.

Dodatkowo, z uwagi na złożony zakres oczekiwanego przez stronę gruzińską wsparcia, KNF będzie współpracować z ekspertami z innych instytucji takich jak Narodowy Bank Polski, Bank Litwy i Narodowy Bank Rumunii, wskazano także.

ISBnews

Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:
 
Albert "Longterm" Rokicki, #112 PYTANIA DO LONGTERMA (22.02.2019)   Movie Games SA, Mateusz Wcześniak - Prezes Zarządu, #249 PREZENTACJE WYNIKÓW
 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes