Jesteś w: Strona główna » Biznes » Firma

Knight Frank ogłasza wzrost obrotów pomimo niełatwej sytuacji na światowym rynku

18.10.2017 15:29  Firma
Knight Frank ogłasza wzrost obrotów pomimo niełatwej sytuacji na światowym rynku
Wyniki za rok finansowy zakończony 31 marca 2017: 
  • Obroty grupy wzrosły o 3,3% do 476,2 mln funtów (2016: 460,9 mln funtów)
  • Zysk grupy przed opodatkowaniem spadł o 4,5% do 145,7 mln funtów (2016: 152,6 mln funtów) 
  • Mocny bilans w aktywami netto na poziomie 224,7 mln funtów (2016: 223,7 mln funtów) 
Alistair Elliot, Senior Partner i Prezes Zarządu Grupy: 
 
„Bardzo cieszą mnie wyniki za okres 2016/2017. Perspektywa nie rysowała się w jasnych barwach, biorąc pod uwagę Brexit i wpływ zmian podatkowych w Wielkiej Brytanii, a także polityczną i gospodarczą niepewność na świecie, które spowodowały zachowawcze postawy na rynkach. Wzrost naszych obrotów oraz utrzymanie poziomu zysków w obliczu znaczących inwestycji w rozwój naszego biznesu to znakomity wynik, z którego nasz zespół może być dumny.” 
 
„W Wielkiej Brytanii wszystkie linie biznesowe zakończyły rok z rekordowymi wynikami w obszarze rynku mieszkaniowego, Knight Frank Finance (linia finansowa w sektorze handlowym), segment przemysłowy (Industrial) oraz Knight Frank Investment Management. Swoje pozycje wzmocniły także biura regionalne. Siłą napędową są nasze oddziały spoza Wielkiej Brytanii, zwłaszcza z regionów Azji i Pacyfiku oraz Bliskiego Wschodu i Afryki. Silną pozycją cieszą się biura w Europie, zwłaszcza we Francji i Hiszpanii. Rekordowe wzrosty odnotowaliśmy w Hong Kongu, Malezji, Tajlandii, na Bliskim Wchodzie, w Czechach i w Polsce.” 
 
„Odświeżyliśmy strategię grupy, kładąc większy nacisk na nasze atuty w całej globalnej sieci. Zmieniające się warunki gospodarcze ostatnich pięciu lat wpłynęły na ukształtowanie naszej strategii oraz ewolucję modelu działania. Knight Frank skupia się na ciągłym udoskonalaniu dostarczanych usług obecnym i przyszłym klientom. Wybieramy wzrost średnio- i długoterminowy zamiast szybkiego zysku.

Jednocześnie dążymy do tego, by nasz sukces był trwały. Założenia te osiągamy poprzez inwestowanie w ludzi i technologie, które zapewniają jakość naszych usług. Wspierają nas najnowsze dane i analizy rynkowe, dzięki którym dostarczamy klientom wyjątkowy produkt. Jesteśmy niezależnym przedsiębiorstwem i nie kierujemy się żądaniami akcjonariuszy oraz kwartalnymi raportami. Patrzymy długofalowo.”

Więcej informacji w załączniku

Knight Frank

 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes