Jesteś w: Strona główna » Biznes » Firma

Księgowość online - łatwy i szybki sposób na prowadzenie firmowej dokumentacji

29.10.2018 10:51  Firma
Księgowość online - łatwy i szybki sposób na prowadzenie firmowej dokumentacji Każda polska firma, nawet ta najmniejsza, złożona tylko z jednej osoby, zobowiązana jest do prowadzenia rozliczeń finansowych zgodnie z aktualnie obowiązującym prawem podatkowym. W wielu firmach księgowość nie jest skomplikowana, dlatego przedsiębiorcy rezygnują z zatrudnienia samodzielnej księgowej lub skorzystania z usług biura rachunkowego na rzecz samodzielnego prowadzenia rozliczeń przez program online.
 
Mini system ERP
 
Programy do prowadzenia księgowości online takie jak Systim.pl to świetne rozwiązanie dla samodzielnych przedsiębiorców. Posiadają one wiele funkcjonalności, które ułatwiają prowadzenie biznesu. Podstawowym modułem jest księgowość, a dodatkowo skorzystać można z pakietu kadry i płace, magazyn, CRM lub faktura. Programy te przypominają nowoczesne i proste narzędzia ERP, dzięki którym za pomocą jednego programu można zarządzać całą firmą.
 
Wygodna księgowość dla firm
 
Przedsiębiorcy, którzy decydują się na samodzielne prowadzenie księgowości, borykają się często z problemem nieznajomości obowiązującego prawa. Programy do księgowości online działają w dużej mierze automatycznie, dzięki czemu przedsiębiorca nie musi znać każdej ustawy od deski do deski. Wystarczy, że wpisze podstawowe dane z faktury, a system sam zaksięguje ją w odpowiedni sposób. W ten sposób prowadzona może być nie tylko Podatkowa Księga Przychodów i Rozchodów, czyli popularna KPiR, ale również pełna księgowość.

Programy te pozwalają nie tylko zaksięgować faktury lub rachunki kosztowe, ale także dają również opcję wystawienia faktur sprzedażowych, które także są księgowane automatycznie. Wprowadzone w ten sposób dane są przetwarzane przez program, dzięki czemu w wymaganym terminie można szybko i łatwo wystawić oraz wysłać online potrzebne deklaracje podatkowe, np. VAT-7, VAT-27 lub VAT-UE, sporządzić bilans lub sprawozdanie finansowe. Ważną funkcjonalnością jest możliwość generowania i wysyłki Jednolitego Pliku Kontrolnego - w każdej z 7. wymaganych wersji. Moduł związany z płacami pozwala także w automatyczny sposób rozliczać pracowników i zleceniobiorców, generując ich listy płac lub rachunki.
 
Wszędzie tam, gdzie potrzebujesz
 
Programy online mają jedną, ogromną przewagę nad programami stacjonarnymi - skorzystać z nich można w każdym miejscu, w którym przedsiębiorca posiada dostęp do internetu. W ten sposób zniwelowane zostało ograniczenie dostępu do danych finansowych jedynie będąc w siedzibie firmy lub za pośrednictwem kontaktu z biurem rachunkowym. Potrzebne dane, zestawienia, raporty i zaświadczenia można wygodnie i szybko wygenerować samodzielnie zawsze wtedy, kiedy są potrzebne, niezależnie od dnia tygodnia czy pory dnia.

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

   → Zobacz wszystkie

Najnowsze

  • ja to wolę wynająć firmę zewnętrzną i mieć spokój, bo jestem beznadziejny w prowadzeniu ksiąg :D mamy firmę gama z wawy z myśliborskiej już ohohohoh kupe czasu :D

    ~LUCEK   (1 listopada 2018 o 15:59)   Zgłoś spam
    Oceń komentarz:
    50%

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes