Grupa Azoty
PARTNER
SERWISU
Jesteś w: Strona główna » Biznes » Firma

Legimi chce pozyskać 2,4 mln zł w ramach publicznej oferty obligacji serii R

31.10.2018 09:54  Firma
Legimi chce pozyskać 2,4 mln zł w ramach publicznej oferty obligacji serii R Legimi chce pozyskać 2,4 mln zł w ramach publicznej oferty obligacji serii R, podała spółka. Jednym z celów emisyjnych jest pozyskanie finansowania na przejecie wiodącej na rynku niemieckim aplikacji do czytania e-booków w modelu freemium.

Od 30 października do 16 listopada 2018 r. Legimi oferuje roczne obligacje serii R, o wartości nominalnej 1 000 zł każda, z oprocentowaniem stałym wynoszącym 8,5% w skali roku. Odsetki będą wypłacane kwartalnie, a obligacje są zabezpieczone. Inwestorzy indywidualni i instytucjonalni mogą składać zapisy za pośrednictwem emitenta, który jest jednocześnie oferującym papiery. Obligacje nie będą wprowadzane na Catalyst, podano.

"Jednym z głównych atutów naszego biznesu jest rynek, na którym działamy. W opinii ekspertów polski rynek e-książki jest nadal we wczesnej fazie rozwoju. Stanowi on zaledwie kilka procent całego rynku książki w Polsce. Widzimy ogromny potencjał, gdyż na zachodzie wartości te osiągają 20-30%. Naszą naturalną grupą odbiorców są również biblioteki, które wykupują bazę kont dla swoich czytelników, a także korporacje oferujące swoim pracownikom abonament w czytelni Legimi, jako pozapłacowy benefit" - powiedział prezes Legimi Mikołaj Małaczyński, cytowany w komunikacie.

Jednym z kluczowych celów emisji obligacji serii R jest pozyskanie środków na sfinalizowanie przejęcia niemieckiego Readfy GmbH. Jest to właściciel wiodącej na rynku niemieckim aplikacji do czytania e-booków w modelu freemium, która dysponuje umowami z ponad 300 wydawcami, oferując 180 tys. tytułów w modelu reklamowym, wskazano także.

"Na początku października podpisaliśmy umowę prowadzącą do przejęcia Readfy GmbH, pod warunkiem spełnienia świadczeń pieniężnych na rzecz strony sprzedającej do dnia 31 stycznia 2019 r. Dzięki tej transakcji uzyskamy dostęp do szerokiej bazy użytkowników Readfy - serwis posiada 400 tys. zarejestrowanych użytkowników, z czego z aplikacji korzysta regularnie 60 tys. użytkowników miesięcznie. Połączenie oferty Readfy z Legimi pozwoli zwiększyć potencjał monetyzacji tej bazy, dzięki sprawdzonym na rynku polskim rozwiązaniom abonamentowym" - stwierdził dyrektor finansowy Legimi Andrzej Tabaka.

"Bazując na naszych doświadczeniach na rynku polskim, zamierzamy zaproponować klientom Readfy flagową ofertę Legimi - 'Czytnik za 1 euro'. Efektem tego powinien być istotny wzrost liczby subskrybentów na rynku niemieckim. Z kolei od Readfy będziemy mogli się nauczyć, jak działa model freemium, który rozważamy wprowadzić na rynku polskim. W kolejnych latach przełoży się to na poszerzenie kręgu potencjalnych klientów i pozyskanie dodatkowego źródła przychodów z reklam" - podsumował Małaczyński.

11 października Legimi poinformowało, że podpisało umowę prowadzącą do przejęcia 100% udziałów spółki Readfy GmbH pod warunkiem spełnienia świadczeń pieniężnych na rzecz strony sprzedającej do 31 stycznia 2019 r., podała spółka. 

Legimi prowadzi internetową sprzedaż e-booków oraz czytników.

ISBnews

 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes