Jesteś w: Strona główna » Biznes » Firma

Legimi wyemitowało obligacje serii R w ramach oferty publicznej

27.11.2018 17:53  Firma
Legimi wyemitowało obligacje serii R w ramach oferty publicznej Legimi dokonało przydziału 2 400 sztuk obligacji zabezpieczonych, oprocentowanych, na okaziciela serii R o wartości nominalnej 1 000 zł każda i o łącznej wartości nominalnej 2 400 000 zł. Cena emisyjna jednej obligacji wynosiła 1 000 zł, podała spółka. 

"Emisja obligacji została przeprowadzona w drodze oferty publicznej. Na obligacje złożono łącznie 91 zapisów i przydzielono je łącznie 91 inwestorom. Obligacje będą zabezpieczone zastawem rejestrowym na zbiorze istniejących i przyszłych praw oraz ruchomości emitenta o zmiennym składzie, stanowiących całość gospodarczą do wysokości 150% wartości nominalnej obligacji oraz oświadczeniem o dobrowolnym poddaniu się egzekucji w rozumieniu art. 777 § 1 pkt 5 KPC" - czytamy w raporcie. 

Legimi wykupi obligacje w terminie 12 miesięcy od dnia ich przydziału. Spółka nie planuje wprowadzenia obligacji do obrotu zorganizowanego. 

Subskrypcja została przeprowadzona w oparciu o uchwałę zarządu spółki z 30 października 2018 roku w sprawie emisji obligacji serii R. 

16 listopada Legimi poinformowało, że  -ze względu na większe niż w poprzednich emisjach zainteresowanie - przedłużyło trwającą publiczną emisję obligacji serii R do 26 listopada br. 

Jednym z kluczowych celów emisji obligacji serii R jest pozyskanie środków na sfinalizowanie przejęcia niemieckiego Readfy GmbH. Jest to właściciel wiodącej na rynku niemieckim aplikacji do czytania e-booków w modelu freemium, która dysponuje umowami z ponad 300 wydawcami, oferując 180 tys. tytułów w modelu reklamowym.

Legimi prowadzi internetową sprzedaż e-booków oraz czytników.

ISBnews

 

 

 

 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes