Jesteś w: Strona główna » Biznes » Firma

Libet kupi połowę udziałów w niemieckim zakładzie produkcyjnym Gerwing

01.10.2015 09:20  Firma
Libet kupi połowę udziałów w niemieckim zakładzie produkcyjnym Gerwing Lider rynku kostki brukowej w Polsce podpisał list intencyjny, którego przedmiotem jest przejęcie 50 proc. udziałów w jednym z zakładów produkcyjnych firmy Gerwing.

Specjalizacją zakładu jest produkcja płyt betonowych z segmentu Top Premium. Podpisanie umowy ostatecznej planowane jest w grudniu tego roku. Potencjalna transakcja zostanie w większości lub całości sfinansowana ze  środków własnych.
Zakład Gerwing Sachsen GmbH & Co. KG, który ma być przedmiotem transakcji, zlokalizowany jest w Saksonii, ok. 650 km od Warszawy. Fabryka dysponuje bardzo nowoczesnym parkiem maszynowym.

Wchodząca w spółkę z Libetem firma Gerwing to znaczący niemiecki prywatny producent wyrobów z betonu, posiadający sześć fabryk na terenie Niemiec. Łączna ich powierzchnia przekracza 30 ha. Gerwing opracował oryginalne techniki produkcji, dzięki czemu produkty firmy charakteryzuje wyjątkowa jakość i wytrzymałość, a także unikalne walory estetyczne.

LIBET będzie miał wyłączność na dystrybucję płyt betonowych z zakładu Gerwing w Polsce oraz na terenie Czech i Słowacji. Produkty te będą stanowiły doskonałe uzupełnienie oferty Libet.

- Planowana transakcja pozwoli na umocnienie pozycji Libet w segmencie Top Premium. Inwestycja w niemiecki zakład to kolejny krok, który pozwoli wyróżnić naszą ofertę na tle konkurencji. Umowa zagwarantuje nam wyłączność na dystrybucję ekskluzywnych płyt betonowych Gerwing na terenie Polski, Czech i Słowacji. Już teraz w ofercie posiadamy kilka tego typu produktów. Dzięki połączeniu sił, w 2016 r. ich liczba wzrośnie do ok. 40. Liczymy, że dzięki naszej kooperacji sprzedaż zakładu się podwoi, co pozwoli na wykorzystanie 80 proc. jego mocy produkcyjnych – tłumaczy Thomas Lehmann, Prezes Zarządu Libet S.A. – Produkty oferowane przez Gerwing to najwyższa półka jeśli chodzi o jakość. Jednocześnie z punktu widzenia Libet, płyty Gerwing będą generowały wysokie marże, pomimo konieczności ich transportu z Niemiec na teren Polski – dodaje.

W 2015 r. Libet mocno postawił na rozwój oferty Top Premium. Dzięki nawiązaniu strategicznej współpracy z włoską ekskluzywną marką Mirage, polska spółka uzyskała wyłączność na sprzedaż płyt ceramicznych z kolekcji Mirage Evo_2/E - należące do kategorii Top Premium produkty oferowane są w ramach linii Libet Ceramic.

Libet nie podaje wartości planowanej transakcji. Spółka oczekuje, że podpisanie ostatecznej umowy nastąpi przed końcem bieżącego roku.

- Mamy ustalone pewne ramy jeśli chodzi o parametry transakcji. Wciąż jednak trwa due dilligence i ostateczna cena udziałów będzie zależała od jego wyników. Podobnie jak nasze decyzje dotyczące metody konsolidacji w ramach Grupy Libet. Jeżeli dojdzie do transakcji, to zostanie ona sfinansowana ze środków własnych, a przejęciu nie będzie towarzyszyła emisja akcji ani obligacji – wyjaśnia Thomas Lehmann.

Inwestycja w Niemczech dodatkowo umocni pozycję Libet jako największego w Polsce i jednego z największych w Europie producentów materiałów nawierzchniowych.
LIBET S.A.

Notowania LIBET
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes