Jesteś w: Strona główna » Biznes » Firma

ML System przydzielił wszystkie akcje nowej emisji

12.06.2018 09:26  Firma
ML System przydzielił wszystkie akcje nowej emisji
ML System, wysoce wyspecjalizowana spółka technologiczna, będąca liderem polskiego rynku fotowoltaiki zintegrowanej z budynkami (BIPV), przydzieliła wszystkie akcje nowej emisji serii C.
 
Spółka pozyskała z emisji 34,6 mln zł, które przeznaczy na realizację innowacyjnych projektów poszerzających ofertę produktową.
 
Inwestorom indywidualnym przydzielono 90.488 walorów, zaś do inwestorów instytucjonalnych trafiło 1.191.380 akcji. Debiut na GPW planowany jest w drugiej połowie czerwca. 
 
Środki pozyskane od inwestorów spółka zamierza przeznaczyć na realizację innowacyjnych projektów, poszerzających ofertę produktową i rozwój technologii, w tym przede wszystkim na rozpoczęcie masowej produkcji rewolucyjnych transparentnych szyb fotowoltaicznych w oparciu o technologię kropek kwantowych, a także na ekspansję zagraniczną. Według firmy najbardziej perspektywiczne są rynki Europy Zachodniej, szczególnie Skandynawia. ML System zamierza również rozpocząć sprzedaż w Australii, gdzie pozyskała już partnera. 
 
Oferującym i wyłącznym prowadzącym księgę popytu w IPO ML System był Vestor Dom Maklerski. Rolę doradcy finansowego pełnił Addventure. 
 
ML System 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes