Jesteś w: Strona główna » Biznes » Firma

Medinice ma amerykański patent na elektrodę diagnostyczną

22.01.2019 17:54  Firma
Medinice ma amerykański patent na elektrodę diagnostyczną Medinice uzyskał amerykański patent wydany przez United States Patent and Trademark Office na wynalazek pn. "CathAIO", tj. elektrodę o uniwersalnych właściwościach diagnostycznych: elektrofizjologicznych, hemodynamicznych i biochemicznych, poinformowała spółka. Ostatecznym wymogiem formalnym uzyskania patentu jest uiszczenie przez spółkę opłaty administracyjnej.

"CathAIO łączy funkcje elektrod: referencyjnej, stymulującej, diagnostycznej oraz pozwalającej na pobranie krwi np. z zatoki wieńcowej. Elektroda CathAIO przeznaczona jest do użytku przez członków zespołów medycznych zaangażowanych bezpośrednio w wykonywanie zabiegów ablacji arytmii serca" - czytamy w komunikacie.

Spółka złożyła również wnioski patentowe w procedurze międzynarodowej oraz europejskiej.

"Emitent posiada już patent na wynalazek CathAIO przyznany przez Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej" - przypomniano.

Medinice to polska firma o globalnym zasięgu, będąca platformą dla rozwiązań stosowanych w kardiologii. Firma rozwija własne projekty oraz projekty pozyskane od naukowców z Polski i zagranicy. Zespół tworzą profesjonaliści z obszaru medycyny, badań klinicznych, prawa (w szczególności własności intelektualnej) oraz finansów. Spółka zadebiutowała we wrześniu 2018 r. na rynku na NewConnect. 

ISBnews


 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes