Jesteś w: Strona główna » Biznes » Firma

Medort finalizuje kolejne przejęcia w Europie Zachodniej

08.04.2016 13:51  Firma
Medort finalizuje kolejne przejęcia w Europie Zachodniej W kwietniu 2016 roku Medort S.A. sfinalizował transakcję przejęcia niemieckiej spółki Richter Reha Technik. Portfolio produktowe przejętej spółki, doskonale uzupełniło dotychczasową ofertę handlową Grupy, szczególnie w zakresie technologii konstrukcji platform jezdnych oraz systemów mobilnej pionizacji. Dzięki temu przejęciu, Grupa Medort wzmacnia swoją pozycję w czołówce europejskich dystrybutorów sprzętu rehabilitacyjno-ortopedycznego.

7 kwietnia 2016 roku Medort S.A. dokonał nabycia firmy rodzinnej z Bawarii - Richter Reha Technik, która zajmuje się projektowaniem, produkcją i sprzedażą, na terenie Niemiec, zaawansowanych wózków elektrycznych z funkcją pionizacji. Przejęta spółka, specjalizuje się w produkcji platform jezdnych oraz innowacyjnych urządzeń do mobilnej pionizacji pacjentów. Produkty te charakteryzują się niezwykle wysoka jakością, a marka ta jest doceniana w Niemczech oraz we Włoszech. 

Oferta produktowa Richter Reha Technik stanowi dla Grupy Medort doskonałe uzupełnienie, szczególnie w zakresie technologii do mobilnej pionizacji. Innowacyjna technologia i opatentowane rozwiązania techniczne, sprzedawane w najwyższej półce cenowej stanowią dla Grupy istotny krok w budowaniu znaczącej pozycji na rynkach Europy Zachodniej - twierdzi Michał Perner, wiceprezes Medort S.A.

Konsekwentnie realizujemy naszą strategię rozwoju, zmierzającą do wzmocnienia pozycji Grupy w kategorii wózków inwalidzkich w segmencie Upper Premium. Produkty te będą z powodzeniem konkurowały z asortymentem światowego lidera tego segmentu rynku - firmy Permobil ze Szwecji – wyjaśnia Michał Perner. 

W ramach marki Meyra, którą sukcesywnie budujemy, chcielibyśmy znacząco rozwinąć portfolio produktowe i udostępnić te właśnie produkty klientom, nie tylko w Niemczech, ale przede wszystkim w Wielkiej Brytanii, Francji Skandynawii, Beneluksie, oraz Stanach Zjednoczonych. Do tego celu, chcemy wykorzystać posiadaną już sieć sprzedaży, która z sukcesem eksportuje produkty do 80 krajów. Zaoferowanie tych innowacyjnych produktów w ramach naszej sieci, przyniesie znaczący wzrost przychodów całej organizacji. Ze względu na to że są to produkty specjalistyczne o  wysokiej marżowości w segmencie, spodziewamy się zdecydowanego impaktu marży dla wyników grupy kapitałowej w kolejnych latach. Oczekujemy także dużej synergii przychodowej, szacujemy że kluczowy będzie tu rynek brytyjski, który jest bardzo rozwinięty jeżeli chodzi o takie produkty. A to dopiero pierwszy krok w ramach tego przejęcia – podkreśla Michał Perner.

Obecnie pracujemy nad finalizacją kolejnego przejęcia, które pozwoli nam na dalsze wzmocnienia produktowe, szczególnie w zakresie zaawansowanych systemów siedziskowych, oparć dla dzieci i dorosłych, multifunkcyjnych siedzisk rehabilitacyjnych oraz systemów do sterowania mobilnością – zapewnia Michał Perner.


Grupa Medort

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes