Jesteś w: Strona główna » Biznes » Firma

Mercedes-Benz będzie produkował baterie elektryczne w Jaworze

22.01.2019 11:04  Firma
Mercedes-Benz będzie produkował baterie elektryczne w Jaworze Mercedes-Benz Cars w fabryce rozpocznie w Jaworze (woj. dolnośląskie) produkcję baterii elektrycznych dla pojazdów, poinformował premier Mateusz Morawiecki.

"Decyzja firmy Mercedes-Benz Cars o rozpoczęciu produkcji baterii elektrycznych do nowego typu pojazdów w Jaworze pokazuje, że firmy, które rozpoczęły działalności inwestycyjną w naszym kraju wierzą w talenty, pracowników, dostawców, dobrą współpracę również z agendami rządowymi" - powiedział Morawiecki podczas konferencji prasowej, w której udział wziął także członek zarządu Mercedes-Benz Cars ds. produkcji i łańcucha dostaw Markus Schaefer.

"Bardzo cieszymy się, że inwestor, który jest z nami od kilu lat zaufał nam ponownie i w tym samym miejscu, w Jaworze. […] Udało się zainicjować kolejną inwestycję w obszarze, który nas bardzo interesuje i który wzmacnia też naszą promocję czystego powietrza, elektromobilności" - dodał premier.

Podkreślił, że nowa fabryka to także transfer technologii.

Seryjna produkcja nowoczesnych silników w dolnośląskiej fabryce Mercedes-Benz ma rozpocząć się w 2019 roku. Decyzja o powstaniu pierwszej fabryki koncernu w Polsce zapadła w 2016 r.

ISBnews

 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes