Jesteś w: Strona główna » Biznes » Firma

Najwyższy w historii poziom przychodów i wzrost zysku netto o 180%

29.05.2015 10:15  Firma
Najwyższy w historii poziom przychodów i wzrost zysku netto o 180% Grupa Kapitałowa LUG S.A., jeden z największych europejskich producentów oświetlenia LED, opublikował zaudytowane wyniki za 2014 rok. Grupa osiągnęła najwyższe w historii przychody w wysokości 114 mln zł i zwiększyła zysk netto o 180% w porównaniu z 2013 rokiem, jednocześnie inwestując w badania i rozwój.

Pozytywny trend był wyraźnie widoczny już po drugim kwartale ubiegłego roku, kiedy został wyrównany poziom zysku netto z całego 2013 roku. Ostatecznie w 2014 roku Grupa Kapitałowa LUG S.A.  wypracowała o 11% większe przychody ze sprzedaży, wynoszące 114 mln zł. Na ich podstawie wypracowano rekordowy zysk netto na poziomie 4 mln zł, tj. o 180% wyższy niż w 2013 roku, kiedy wynik ten wyniósł 1,4 mln zł.

Poprawiły się także inne wyniki. Zysk z działalności operacyjnej z poziomu nie całych 2 mln zł w 2013 roku osiągnął poziom 4,5 mln zł w 2014 r., co porównując wartości r/r oznacza wynik o 123% lepszy. EBITDA wzrósł o 52,7%, osiągając wartość 7,8 mln zł w 2014. W 2013 r. było to 5,1 mln zł. Tak dobre rezultaty są efektem zwiększenia marży, a w ich osiągnięciu nie przeszkodziły inwestycje w rozwój  Grupy Kapitałowej LUG S.A.

W 2014 roku prowadzone były intensywne prace w obszarze badań  i rozwoju. W listopadzie rozpoczęła się budowa centrum badawczo-rozwojowego z kompleksem hal do produkcji elektroniki, gdzie rozwijana będzie technologia oświetleniowa LED. Zakończenie inwestycji szacowanej na 6 mln zł planowane jest na 2016 rok. Po uruchomieniu dodatkowej fabryki moce produkcyjne Grupy w obszarze technologii LED znacznie wzrosną.

- Inwestycja w nową fabrykę komponentów elektronicznych to krok w kierunku realizacji strategii, która została stworzona by zapewnić silną pozycję firmy w przyszłości. Zainteresowanie oświetleniem LED w ciągu następnych kilku lat znacznie wzrośnie, a my będziemy na to przygotowani. – wyjaśnia Prezes LUG S.A., Ryszard Wtorkowski.

Poza tym rok 2014 był okresem aktywnej rozbudowy struktur sprzedaży, zarówno w Polsce, jak i na rynkach zagranicznych. Efektem tych działań jest m.in. otwarcie dwóch nowych showroomów opraw oświetleniowych – w Berlinie i w Warszawie.

- Inwestycja w technologię LED wywołała potrzebę rozbudowy struktur sprzedaży. Po uruchomieniu przez nas w 2013 roku pierwszej linii produkcji źródeł światła LED znacząco wzrosła ilość zamówień na oświetlenie półprzewodnikowe. Widząc zainteresowanie rynku postanowiliśmy rozbudować sieć handlową, aby w pełni wykorzystać istniejący potencjał. – komentuje Prezes LUG S.A.

Wcześniejsze inwestycje w rozwój sprzedaży eksportowej, będące realizacją kolejnego strategicznego celu firmy, widać już w strukturze sprzedaży Grupy. Po raz drugi z rzędu sprzedaż na rynkach eksportowych osiągnęła w ciągu całego roku przewagę nad sprzedażą krajową i przyniosła w 2014 roku ponad 54% przychodów firmy.

Uruchomiono także nowy kanał komunikacji marketingowej skierowany do architektów. Od marca 2015 roku za pośrednictwem platformy www.evermotion.org,  która dostarcza nowoczesne, interaktywne narzędzia do projektowania wnętrz, wirtualne modele opraw marki LUG i FLASH DQ dostępne są dla ponad 400 000 architektów i projektantów wnętrz zrzeszonych w społeczności subskrybentów portalu. Od uruchomienia udostępnione materiały zostały pobrane już ponad 16 300 razy. W ofercie LUG pojawiła się także nowa linia produktów skierowana do kanału hurtowni elektrotechnicznych, o nazwie LUGBOX, w ramach której udostępniono atrakcyjne jakościowo i cenowo oprawy w technologii LED.

Grupa Kapitałowa LUG S.A. należy do grona najdynamiczniej rozwijających się polskich firm oświetleniowych. Aktywność w obszarze rozwoju sieci sprzedaży, rekordowy poziom przychodów i inwestycja w centrum badawczo-rozwojowe to pozytywne sygnały prognozujące stabilną pozycję firmy w kolejnych latach. 


LUG S.A.

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes