Jesteś w: Strona główna » Biznes » Firma

Nie dojdzie do sprzedaży spółki zależnej Ursus Bus za 34-34,5 mln zł

01.04.2019 08:45  Firma
Nie dojdzie do sprzedaży spółki zależnej Ursus Bus za 34-34,5 mln zł Wygasła wstępna umowa sprzedaży wszystkich posiadanych przez Ursus akcji spółki zależnej Ursus Bus za 34-34,5 mln zł, podał Ursus.

"Nie ziściły się warunki wskazane w umowie sprzedaży akcji spółki zależnej od emitenta, tj. Ursus Bus z siedzibą w Lublinie, która została zawarta w dniu 28 grudnia 2018 r. przez Ursus w restrukturyzacji ze spółką PG Energy Capital Management z siedzibą w Warszawie (kupujący)" - czytamy w komunikacie.

Tym samym ww. warunkowa umowa sprzedaży wygasła bez zobowiązania do jakichkolwiek świadczeń stron, w tym świadczeń odszkodowawczych i zwrotu jakichkolwiek kosztów, podkreślono w materiale.

Umowa miała wejść w życie pod warunkiem spełnienia się do 31 marca 2019 r. wszystkich poniższych warunków: 

 
- przedłożenie przez Ursus prawomocnego postanowienia sędziego komisarza o wyrażeniu zgody na sprzedaż akcji na warunkach określonych w zawartej warunkowej umowie sprzedaży, wydanego w ramach przyspieszonego postępowania układowego;

- otrzymanie zgody mBanku na zawarcie umowy przejęcia długu, na podstawie której kupujący przejmie całe zadłużenie Ursusa wobec banku (czym zostanie rozliczona cena akcji);

- złożenie oświadczenia woli przez bank o zwolnieniu wszystkich zabezpieczeń ustanowionych na rzecz banku;

- pozyskanie przez kupującego finansowania działalności Ursus Bus w kwocie nie niższej niż 40 mln zł, wymieniono w materiale.

Ursus specjalizuje się w produkcji i sprzedaży maszyn i urządzeń przeznaczonych dla rolnictwa. Jest notowany na GPW od 2008 r.

ISBnews

  Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:
 
Albert "Longterm" Rokicki, #113 PYTANIA DO LONGTERMA (15.03.2019)   Nowy kształt rynku finansowego
 

Notowania Ursus
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes