Grupa Azoty
PARTNER
SERWISU
Jesteś w: Strona główna » Biznes » Firma

Novaturas publikuje prospekt i rozpoczyna ofertę publiczną akcji

26.02.2018 08:02  Firma
Novaturas publikuje prospekt i rozpoczyna ofertę publiczną akcji Novaturas, największy operator turystyczny w krajach bałtyckich, opublikował prospekt emisyjny przygotowany w związku z rozpoczynającą się pierwszą ofertą publiczną akcji oraz zamiarem ubiegania się o dopuszczenie i wprowadzenie akcji do obrotu na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz Nasdaq w Wilnie.

Oferta jest przeprowadzana w Polsce, na Litwie i w Estonii. Akcje Spółki zostaną również zaoferowane wybranym zagranicznym inwestorom instytucjonalnym poza terytorium Stanów Zjednoczonych w oparciu o odpowiednie regulacje.
Inwestorzy indywidualni mogą składać zapisy na akcje Spółki od 27 lutego do 7 marca po cenie maksymalnej ustalonej na poziomie 13,50 EUR oraz jej równowartości w polskich złotych (w przypadku inwestorów w Polsce), tj. 56.11 zł.
 
Inwestorzy indywidualni w Polsce mogą składać zapisy na akcje Spółki w punktach obsługi klienta Domu Maklerskiego PKO Banku Polskiego (Oferujący), a także w punktach firm wchodzących w skład Konsorcjum Detalicznego, tj. Domu Maklerskiego mBanku oraz Biura Maklerskiego Alior Bank.
 
Inwestorzy indywidualni na Litwie i w Estonii mogą składać zapisy na akcje Spółki w dowolnej instytucji finansowej będącej członkiem Nasdaq Vilnius, w której posiadają rachunek maklerski.
 
W dniach od 26 lutego do 8 marca prowadzona będzie budowa księgi popytu wśród inwestorów instytucjonalnych. Współprowadzącymi księgę popytu są: Dom Maklerski PKO Banku Polskiego, Trigon Dom Maklerski oraz Swedbank.
Oferta obejmuje 3.903.500 akcji, tj. 50% istniejących akcji Spółki sprzedawanych przez niektórych z jej obecnych akcjonariuszy, w tym przez większościowego akcjonariusza – Central European Tour Operator S.a.r.l. (CETO, podmiot należący do funduszu Polish Enterprise Fund VI, zarządzanego przez Enterprise Investors). Novaturas nie planuje podwyższenia kapitału zakładowego i pozyskania dodatkowych środków w ramach oferty.
 
Więcej informacji w załączniku

Novaturas 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes