Jesteś w: Strona główna » Biznes » Firma

OPTeam finalizuje przejęcie PeP

23.06.2016 14:54  Firma
OPTeam finalizuje przejęcie PeP OPTeam, notowana na GPW spółka z sektora IT, podpisała umowę kupna 50 proc. akcji Centrum Rozliczeń Elektronicznych Polskie ePłatności (PeP) od Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych (PWPW). Jednocześnie OPTeam zawarł przedwstępną umowę sprzedaży akcji PeP na rzecz funduszu Innova, pozyskując tym samym dodatkowy kapitał w wysokości 37,5 mln zł.

„Jest to dla nas najważniejsza transakcja w dotychczasowej historii firmy. Zdecydowaliśmy się na sprzedaż 75% akcji naszemu strategicznemu partnerowi - funduszowi Innova, który także dokapitalizuje PeP, dzięki czemu spółka pozyska kapitał na dalszy rozwój oraz pomyślną konsolidację sektora.  Wierzę, że wspólnie stworzymy podmiot, który w niedługim czasie stanie się czołowym graczem na rynku e – Płatności w Polsce.  ” – powiedział Wacław Szary – Prezes Zarządu OPTeam S.A.
Proces zakupu akcji PeP rozpoczął się ponad rok temu. Projekt ten  cieszył się dużym zainteresowaniem na polskim rynku. Spośród kilkudziesięciu adresatów oferty, do analizy projektu przystąpiło kilkanaście podmiotów. Ostatecznie najlepsza okazała się oferta OPTeam SA, który został nabywcą 50% akcji dających prawo do 58,84% głosów na WZA PeP.

Strategicznym partnerem OPTeamu w procesie odkupienia akcji od PWPW jest fundusz Innova, który dokapitalizuje PeP i wspólnie z OPTeamem, ambitnie planuje dalszą konsolidacje sektora oraz rozwój świadczonych usług. Celem partnerów jest zwiększenie pozycji konkurencyjnej PeP i dalsze, dynamiczne zwiększenie skali biznesu  tej grupy. Pozwoli to PeP mocniej zaistnieć na dynamicznie rozwijającym się polskim rynku płatności elektronicznych. PeP jest jednym z pionierów wprowadzania na ten rynek m.in., rozwiązań zbliżeniowych.

Podpisana umowa sprzedaży kończy ponad 6-letnią inwestycję PWPW w Polskie e-Płatności. OPTeam SA


  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes