Jesteś w: Strona główna » Biznes » Firma

Od jutra zapisy na akcje Tower Investments

07.12.2017 09:04  Firma
Od jutra zapisy na akcje Tower Investments
Tower Investments, specjalistyczny deweloper powierzchni handlowych, który przeprowadza ofertę publiczną i planuje wprowadzenie swoich akcji do obrotu na GPW, zakończył road show. Na podstawie budowanej dziś księgi popytu spółka podejmie decyzję o ostatecznej liczbie oferowanych akcji i ustali cenę emisyjną. Cena maksymalna wynosi 65 zł. 
 
Od jutra rozpoczną się zapisy na nowo emitowane przez Tower Investments akcje serii C. Inwestorzy mogą składać zapisy i dokonywać wpłat na akcje w transzy detalicznej w dniach 8-13 grudnia oraz instytucjonalnej w terminie 8-14 grudnia. Spółka zaoferuje do 500.000 akcji, cena maksymalna została ustalona na 65 zł. Dziś deweloper poda do publicznej wiadomości wartość ceny emisyjnej oraz informację o ostatecznej liczbie oferowanych akcji serii C. – Za nami intensywny czas spotkań z inwestorami.

Jesteśmy zadowoleni z ich przebiegu, zaprezentowaliśmy nasze atuty – mamy się czym chwalić, o czym świadczą coraz lepsze wyniki finansowe i wzrost liczby realizowanych projektów. Współpracujemy z największymi sieciami handlowymi w Polsce, dywersyfikujemy swoją działalność i dostosowujemy ją do oczekiwań rynku. Posiadamy unikatowy know-how, wiemy jak ograniczyć ryzyko inwestycyjne, realizujemy prognozy finansowe – to wszystko sprawia, że inwestorzy darzą nas zaufaniem. – informuje Bartosz Kazimierczuk, prezes Tower Investments. 
 
Przyjęta strategia zakłada, że do 2022 roku spółka znacząco zwiększy liczbę jednocześnie realizowanych projektów deweloperskich, stworzy optymalny model dla inwestycji mieszkaniowo-usługowych, zintensyfikuje rozwój swojej marki SHOPIN oraz powoła własny fundusz REIT. – Mamy ambitne plany i jasno sprecyzowane cele. Od wejścia na rynek NewConnect, w lipcu ubiegłego roku, odnotowaliśmy skokowy wzrost wartości sprzedażową portfela projektów, z 80 do ponad 250 mln zł.

Wierzymy, że przejście na duży parkiet otworzy przed nami nowe możliwości. Rynek, na którym działamy, wciąż jeszcze nie jest nasycony w porównaniu do innych krajów, mamy wiele do zrobienia. – dodaje Bartosz Kazimierczuk.
Tower Investments pozyskane środki zamierza przeznaczyć m.in. na zakup nieruchomości gruntowej przy ul. Płowieckiej w Warszawie, zakup lokalu handlowo-usługowego na warszawskim Mokotowie i w dzielnicy Wola, nabycie nieruchomości gruntowej w dzielnicy Wawer oraz zakup lokalu użytkowego w Radomiu i jego adaptację na potrzeby sieci handlowych i usługowych. Szczegółowe informacje na ten temat podane są w prospekcie emisyjnym spółki.
 
Przewidywany harmonogram oferty:
  • 28 listopada – publikacja Prospektu Emisyjnego
  • 29 listopada – 6 grudnia  2017 r. – Road Show
  • najpóźniej do godz. 8.00 w dniu 7 grudnia 2017 r. – podanie do publicznej wiadomości Przedziału Cenowego /Ceny Maksymalnej
  • 7 grudnia 2017 r. – przyjmowanie Deklaracji Nabycia (do godz. 15.00)
  • najpóźniej do godz. 8.00 w dniu 8 grudnia 2017 r. – podanie do publicznej wiadomości Ceny Emisyjnej oraz ostatecznej liczby oferowanych akcji
  • 8 – 13 grudnia 2017 r. – przyjmowanie zapisów w transzy detalicznej
  • 8 – 14 grudnia 2017 r. – przyjmowanie Zapisów w transzy inwestorów instytucjonalnych
  • 15 grudnia 2017 r. – planowany przydział Akcji
Grupa Tower Investments 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes