Jesteś w: Strona główna » Biznes » Firma

Orion Investment S.A. notuje wysoki zysk po trzech kwartałach 2017 r.

21.11.2017 10:22  Firma
Orion Investment S.A. notuje wysoki zysk po trzech kwartałach 2017 r.

Grupa Orion Investment S.A., Spółka notowana na GPW w Warszawie, zajmująca się realizacją projektów deweloperskich, zakończyła pierwsze trzy kwartały 2017 r. skonsolidowanym zyskiem netto w wysokości 5,56 mln zł przy przychodach netto ze sprzedaży w kwocie 22,68 mln zł. Spółka planuje również przeprowadzić split akcji w stosunku 1:10.

Osiągnięte przez Grupę Orion Investment S.A. wyniki finansowe po trzech kwartałach 2017 r. wykazują istotną poprawę w ujęciu rdr., bowiem w analogicznym okresie 2016 r. jej zysk netto wyniósł 2 mln zł, a przychody netto ze sprzedaży ukształtowały się na poziomie 9,67 mln zł. Grupa realizuje inwestycje deweloperskie zgodnie z przyjętymi harmonogramami i założonymi budżetami. Zaawansowanie sprzedaży lokali w budynkach przy ulicy Dębskiego w Krakowie oraz budynków w Zabierzowie znajduje się na poziomie satysfakcjonującym Zarząd Spółki, a nowy projekt inwestycyjny Grupy pod nazwą marketingową „Krakowskie Przedmieście” zlokalizowany w Skawinie odnotowuje równie wysokie zainteresowanie ze strony potencjalnych nabywców. Aktualnie podpisywane są umowy deweloperskie, a planowane zakończenie tej inwestycji ma nastąpić do końca I półrocza 2019 r.

„Ogromny wzrost przychodów i zysku netto ma związek z dobrą koniunkturą na rynku mieszkaniowym oraz realizacją strategii Spółki polegającej na stopniowym zwiększaniu ilości lokalizacji będących jednocześnie w sprzedaży. Zainteresowanie inwestycją w Skawinie jest bardzo duże, jednak wpływ tej inwestycji na wyniki finansowe będzie widoczny dopiero w 2019 roku.” - podkreśla Tadeusz Marszalik, Prezes Zarządu Spółki Grupa Orion Investment S.A.

Spółka Orion Investment S.A. zamierza przeprowadzić split akcji w stosunku 1:10. Decyzję w tym zakresie podejmą jej Akcjonariusze podczas NWZA zwołanego na dzień 14.12.2017 r.

„Split akcji ma na celu zwiększenie płynności ich obrotu na rynku. Wierzymy, że dzięki tej operacji uda nam się osiągnąć zaplanowany cel.” - dodaje Prezes Marszalik.

Grupa Orion Investment S.A. osiągnęła w 2016 r. zysk netto na poziomie skonsolidowanym w wysokości 5,07 mln zł przy przychodach netto ze sprzedaży wynoszących 25,66 mln zł. Spółka wypłaciła w tym roku dywidendę z zysku za 2016 r. w kwocie 1,55 zł na akcję, przeznaczając łącznie na ten cel blisko 1,68 mln zł, co stanowiło 33% osiągniętego zysku netto.

Grupa Orion Investment S.A. 

 

 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes