Jesteś w: Strona główna » Biznes » Firma

Owoce w firmie. Zbędny wydatek, czy motywujący benefit?

20.05.2019 13:26  Firma
Owoce w firmie. Zbędny wydatek, czy motywujący benefit? O zaletach zdrowych przekąsek w pracy nie trzeba już nikogo przekonywać – są nie tylko świetną motywacją, ale i sposobem na zdrowie. Dostawa owoców do firmy to popularna praktyka, z której korzysta coraz więcej przedsiębiorców. Jakie zalety płyną z obecności owoców w biurze i dlaczego warto przemyśleć wprowadzenie ich na stałe do codziennego menu?

Zdrowie w biurze


Warto pamiętać, że zapewnienie pracownikom zdrowych przekąsek jest nie tylko działaniem pozytywnie wpływającym na motywację, ale także… na zdrowie! Nie jest tajemnicą, że osoby, w których diecie znajduje się odpowiednia dawka witamin i mikoelementów są bardziej skupione na pracy i mają lepszą zdolność koncentracji. Zbilansowana dieta oparta na nieprzetworzonych produktach i zdrowych przekąskach jest podstawą zarówno zdrowia fizycznego jak psychicznego.  Zdrowe odżywianie to także lepsze samopoczucie i znacznie więcej energii do działania.

Dlaczego warto wybrać owoce?


Tradycyjne słodycze i batony dostępne w biurowych maszynach vendingowych powodują tylko chwilowe złudzenie przypływu energii, na dłuższą metę negatywnie wpływając na kondycję pracowników. Dawka cukru, jaką dostarczamy organizmowi zaraz po natychmiastowej poprawie nastroju, wywołuje równie szybki spadek samopoczucia, a częste wahania poziomu cukru we krwi prowadzą do uciążliwego zmęczenia i pogorszenia koncentracji. Alternatywą dla takiego stanu rzeczy jest wyposażenie urządzeń w zdrowe przekąski oraz coraz popularniejsze owocowe cateringi dla firm.

Dostawa owoców do firm w wielu korporacjach jest już normą. Świetnym rozwiązaniem mogą być także suszone owoce i bakalie – są znacznie łatwiejsze w przechowywaniu, w dodatku doskonale zastępują podjadane pomiędzy posiłkami słodycze. Dodatkowo znajdziemy w nich mnóstwo wartościowych składników odżywczych przy niemal zerowej obecności tłuszczu. Suszone owoce to także bogactwo witamin C, A, E i witamin z grupy B. Ze względu na większą koncentrację składników w mniejszej objętości, często są nawet uznawane za lepsze źródło witamin i makroelementów, takich jak np. magnez, wapń czy potas. Suszone owoce to nie tylko zdrowie, ale także ciekawe urozmaicenie codziennej diety.

Gdzie zamówić suszone owoce do biura?


Naprzeciw potrzebom klientów B2B wychodzi nowa platforma internetowa marki Bakalland, pozwalająca w szybki i wygodny sposób zaopatrzyć biuro w zdrowe przekąski. W ofercie firmy znajdziemy nie tylko suszone owoce i bakalie, ale także fit proteinowe i zbożowe batony, a nawet dodatki do pieczenia. Wybierając suszone owoce, spokojnie możemy zrealizować większe zamówienie na zapas – platforma pozwala na dokonanie hurtowych zakupów, które mogą znaleźć się na biurkach naszych pracowników nawet następnego dnia roboczego!


  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes