Grupa Azoty
PARTNER
SERWISU
Jesteś w: Strona główna » Biznes » Firma

PARP uruchamia Centrum Rozwoju Małych i Średnich Firm

27.02.2018 14:12  Firma
PARP uruchamia Centrum Rozwoju Małych i Średnich Firm Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości uruchamia Centrum Rozwoju Małych i Średnich Firm. Zakłada się, że rocznie skorzysta z niego co najmniej kilkanaście tysięcy firm. Centrum będzie oferowało usługi doradcze, szkoleniowe, informacyjne oraz kooperacyjne.

Minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz mówiła, że ważne jest, by małe polskie firmy stawały się średnimi, a średnie -dużymi. Dlatego - jak dodała - tak istotne jest przygotowanie odpowiedniego wsparcia dla nich, by stawały się coraz bardziej nowoczesne i innowacyjne.

Wiceprezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości Nina Dobrzyńska zwracała uwagę na rosnące znaczenie informacji i kontaktów w działalności biznesowej: "Dlatego - jak podkreśliła - usługi o charakterze m.in. informacyjnym, szkoleniowym chcemy zaproponować przedsiębiorstwom w większym niż do tej pory zakresie".

W Polsce są prawie dwa miliony małych i średnich firm, pracuje w nich niemal 2/3 wszystkich zatrudnionych w kraju. Przedsiębiorstwa te wypracowują blisko 70 procent PKB.

IAR


  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes