Jesteś w: Strona główna » Biznes » Firma

PGL intensywnie pracuje nad strategią, podtrzymuje plan powołania PGL Leasing

10.10.2018 13:50  Firma
PGL intensywnie pracuje nad strategią, podtrzymuje plan powołania PGL Leasing Polska Grupa Lotnicza (PGL) intensywnie pracuje nad strategią rozwoju, poinformował prezes PGL i PLL LOT Rafał Milczarski. Podtrzymał także plany powołania w ramach grupy podmiotu zajmującego się pozyskiwaniem i leasingowaniem samolotów dla różnych linii lotniczych.

"Intensywnie nad nią [strategią] pracujemy. To nie jest tak, że my najpierw ogłaszamy, a potem robimy. My najpierw robimy, a potem ogłaszamy" - powiedział Milczarski podczas konferencji prasowej.

"Plan powołania PGL Leasing jest podtrzymany i ona będzie. Gdy będziemy gotowi do powstania PGL Leasing, to to ogłosimy. Zrobimy to w najbliższych miesiącach" - dodał.

Milczarski poinformował też, że nadal będzie pełnił funkcje prezesa PGL i PLL LOT jednocześnie.

Cztery kluczowe spółki lotnicze znajdujące się pod kontrolą Skarbu Państwa – Polskie Linie Lotnicze LOT, LOT Aircraft Maintenance Services, LS Airport Services i LS Technics – zostały dziś włączone do Polskiej Grupy Lotniczej.

Wcześniej PGL podawało, że do grupy wejdzie też spółka zajmująca się pozyskiwaniem i leasingowaniem samolotów dla różnych linii lotniczych na całkowicie komercyjnych i rynkowych zasadach. 

Polska Grupa Lotnicza została powołana w styczniu 2018 r. Celem PGL jest konsolidacja aktywów Skarbu Państwa na rynku lotniczym.

ISBnews

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes