Jesteś w: Strona główna » Biznes » Firma

PKN Orlen wyda 8 miliardów na inwestycje

12.06.2018 11:43  Firma
PKN Orlen wyda 8 miliardów na inwestycje PKN Orlen w ciągu pięciu lat wyda na inwestycje ponad 8 miliardów złotych. Chodzi o cztery inwestycje petrochemiczne, największe w historii polskiego koncernu paliwowo-energetycznego.

Jak informuje spółka, w ramach przyjętego programu rozwoju petrochemii do 2023 roku zostaną zrealizowane nowe inwestycje w Płocku i we Włocławku. Po ich zakończeniu roczny zysk operacyjny przed potrąceniem zobowiązań może wzrosnąć nawet o 1,5 miliarda złotych.

"Oznacza to zwrot z inwestycji w ciągu 5-6 lat i to jest bardzo dobra informacja dla naszych akcjonariuszy" - podkreślił Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen. Dodał, że nowe inwestycje w ramach programu rozwoju polskiej petrochemii pozwolą jeszcze bardziej zintegrować segment rafineryjny i petrochemiczny oraz w większym stopniu zdywersyfikować przychody koncernu.

Nowe inwestycje mają wzmocnić pozycję PKN Orlen na rynku europejskim oraz zapewnić wymierne korzyści dla polskiej gospodarki m.in. w zakresie zbilansowania handlu produktami petrochemicznymi. Oznacza to, że Polska z importera stanie się eksporterem tych produktów.

Program obejmie budowę i zwiększenie mocy produkcyjnych w obszarze pochodnych aromatów, olefin oraz fenolu. Zaplanowano też inwestycje w Centrum Badawczo Rozwojowe.

IAR

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes