Jesteś w: Strona główna » Biznes » Firma

Plan realizacji opcji menedżerskiej może być utrudniony w 2019 roku

17.05.2019 13:20  Firma
Plan realizacji opcji menedżerskiej może być utrudniony w 2019 roku Należy się spodziewać, że wyniki Alumentalu w 2019 roku będą odstawać od planów zapisanych w opcji menedżerskiej, zapowiedziała prezes i dyrektor zarządzająca Agnieszka Drzyżdżyk.

"Plan realizacji opcji menedżerskiej może być utrudniony w 2019 roku, jeżeli nie nastąpi gwałtowne odwrócenie sytuacji" - powiedziała Drzyżdżyk na konferencji prasowej.

Cel zakładany w programie motywacyjnym przewidywał na 2019 roku 129,1 mln zł wyniku EBITDA i 94,9 mln zł znormalizowanego zysku netto.

Zobacz także: 78% rynku aut używanych stanowiły w 2018 r. silniki do 1,9 litra

"Jesteśmy po drugim kolejnym kwartale spadku rejestracji nowych aut w Unii Europejskiej, wiele zakładów jest obecnie na etapie przezbrajania produkcji z diesla na benzynę. W tym trudnym momencie zdobywamy udział w rynku, a widać już pierwsze ofiary, ogłoszone zostało bankructwo odlewni gąsek na Litwie, co będzie oznaczać realnie zniknięcie z rynku ok. 25-30 tys. ton produkcji" - dodała Drzyżdżyk.

Grupa kapitałowa ALUMETAL działa w przemyśle odlewniczym i hutniczym w zakresie produkcji wtórnego aluminium, tj. wytwarzania aluminiowych stopów odlewniczych oraz stopów wstępnych ze złomu aluminiowego. Grupa Alumetal zajmuje w tej dziedzinie pozycję krajowego lidera oraz jest czwartym największym wytwórcą wtórnych stopów aluminium w Europie. Spółka jest notowana na GPW od lipca 2014 r.

ISBnews
 
Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:
 
ES-SYSTEM SA, Rafał Gawrylak - Prezes Zarządu, #254 PREZENTACJE WYNIKÓW   Paweł Szczepanik przedstawia: FALE ELLIOTTA FAKTY I MITY | Analiza techniczna
 

Notowania ALUMETAL
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes