Jesteś w: Strona główna » Biznes » Firma

Polska zaprosi startupy z zagranicy

14.03.2018 11:52  Firma
Polska zaprosi startupy z zagranicy Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii sprowadzi do Polski 60 młodych firm technologicznych spoza Unii Europejskiej, w tym z Ukrainy - zapowiedziała szefowa tego resortu Jadwiga Emilewicz w Rzeszowie podczas Forum Europa - Ukraina. W rozmowie Informacyjną Agencją Radiową minister Emilewicz powiedziała, że jej resort oraz MSZ przygotowały tak zwaną "Wizę dla startupów".

Szefowa resortu przedsiębiorczości zaznaczyła, że program będzie wymagał specjalnego podejścia w Urzędach Wojewódzkich, gdzie przedsiębiorcy będą załatwiać część procedur. Jadwiga Emilewicz liczy na rozszerzenie programu od przyszłego roku. Firmy będą mogły liczyć na pomoc prawną i finansową.

Minister Jadwiga Emilewicz nie wykluczyła też wprowadzenia informacji dla potencjalnych ukraińskich przedsiębiorców w ich ojczystym języku. Takie wsparcie może zaoferować Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.

Dane Głównego Urzędu Statystycznego pokazują, że w Polsce w 2016 roku działało ponad 1,5 tysiąca firm z kapitałem ukraińskim. Były one warte nieco ponad 120 milionów złotych.

Dziś drugi i ostatni dzień Forum Europa - Ukraina w Jasionce nieopodal Rzeszowa. Forum odbywa się po raz jedenasty. Patronem medialnym wydarzenia jest Polskie Radio 24.

IAR 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes