Jesteś w: Strona główna » Biznes » Firma

Polskie Koleje Państwowe z podwyższonym raitingiem

20.02.2017 14:09  Firma
Polskie Koleje Państwowe z podwyższonym raitingiem Podwyższenie raitingu Polskich Kolei Państwowych pozytywnie wpłynie na działalność całej grupy - mówi w rozmowie z IAR Cecylia Lachor z zarządu spółki.

Agencja Fitch podniosła ocenę wiarygodności kredytowej Polskich Kolei Państwowych S.A. z poziomu BBB do poziomu BBB+ czyli rating długoterminowy w walutach obcych oraz w walucie krajowej. Jednocześnie Fitch podniósł długoterminowy rating krajowy do poziomu AA z A+.

Wszystkie ratingi mają perspektywę stabilną. Zdaniem Cecylii Lachor, PKP będą miały lepszy dostęp do pieniędzy na inwestycje. Zwraca ona uwagę, że dzięki podwyższonemu ratingowi potencjalni inwestorzy będą chętniej wykładać pieniądze. Jednocześnie wiceprezes PKP zwraca uwagę, że na zmianie ratingu mogą też skorzystać pasażerowie kolei. Łatwiejszy dostęp do inwestycji oznacza między innymi nowocześniejsze dworce i lepszą obsługę pasażerów - podkreśla Cecylia Lachor.

Audyt agencji Fitch w PKP odbył się w drugiej połowie zeszłego roku i trwał trzy miesiące. Audytorzy z agencji badali między innymi dokumentację finansową, plany i nową strategię opracowaną przez nowy zarząd PKP.

IAR  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes