Jesteś w: Strona główna » Biznes » Firma

Powodzenie emisji obligacji Marvipol, popyt na dług dewelopera wyższy od podaży

15.11.2017 08:24  Firma
Powodzenie emisji obligacji Marvipol, popyt na dług dewelopera wyższy od podaży
Giełdowa spółka umacnia swoją pozycję na rynku długu korporacyjnego. W ramach drugiej tegorocznej emisji obligacji Marvipol pozyskał od inwestorów 66 mln zł. Wobec wysokiego popytu na trzyletnie, niezabezpieczone papiery dłużne serii U Spółka zdecydowała się zwiększyć wartość emisji z początkowo planowanych 50 mln zł. Pozyskane środki spółka zamierza zainwestować w rozwój segmentu deweloperskiego, w tym współfinansowanie zakupu działek pod kolejne projekty mieszkaniowe. 
 
- Marvipol po raz kolejny udowodnił, że jest pożądanym partnerem biznesowym dla wiodących instytucji finansowych w Polsce. Duże zainteresowanie długiem korporacyjnym Marvipol, przekraczające nasze pierwotne oczekiwania, utwierdza nas w przekonaniu o słuszności obranej ścieżki rozwoju Spółki oraz o nadzwyczajnym potencjale dalszego wzrostu naszej działalności. Model biznesu Marvipol, konsekwencja i skuteczność w działaniu zyskują uznanie w coraz szerszym kręgu inwestorów. To ze względu na wysoki popyt na nasz dług korporacyjny ze strony nowych, wiodących inwestorów zdecydowaliśmy się zwiększyć wartość emisji obligacji – komentuje Mariusz Książek, prezes Marvipol S.A.
 
W ramach oferty obligacji serii U przydzielono 6 600 tys. obligacji o nominale 10 000 zł. Kupon obligacji będzie płatny w okresach półrocznych, a ich wykup nastąpi po trzech latach.
 
Prezes giełdowej spółki informuje, że środki z emisji zostaną przeznaczone na inwestycje w nowe projekty deweloperskie. – W 2016 i 2017 r. Marvipol zainwestował już blisko 0,25 mld zł w zakup działek pod nowe projekty mieszkaniowe oraz w inwestycje magazynowe. Dywersyfikując działalność w segmencie deweloperskim istotnie zwiększyliśmy skalę działalności w biznesie magazynowym oraz weszliśmy na mieszkaniowy rynek Trójmiasta, kupując dwie działki w centrum Gdańska. Na rodzimym, warszawskim rynku mieszkaniowym skoncentrowaliśmy się na projektach ze średniej i wyższej półki, zlokalizowanych w najbardziej pożądanych przez klientów miejscach stolicy.

Nieustannie pracujemy nad pozyskaniem kolejnych atrakcyjnych działek, stawiając na projekty pozwalające na uruchomienie inwestycji w perspektywie 12 miesięcy od zakupu. Obecnie prowadzimy zaawansowane rozmowy w sprawie zakupu kilku atrakcyjnych nieruchomości. Niewykluczone, że jeszcze w tym roku znacząca część z pozyskanych z emisji obligacji środków zostanie wykorzystana do sfinansowania nowych inwestycji – informuje Mariusz Książek.
 
Grupę Marvipol tworzą dziś spółki działające w dwóch oddzielnych segmentach – deweloperskim (mieszkaniowym i magazynowym) oraz motoryzacyjnym. Proces podziału Grupy na dwa niezależne od siebie giełdowe, jednolite biznesowo podmioty jest bliski zakończenia. 7 listopada br. Komisja Nadzoru Finansowego zaakceptowała prospekt emisyjny Marvipol Development, otwierając drogę do finalizacji planu podziału.

Zgodnie z planem, działalność deweloperska Grupy trafi do Marvipol Development S.A. w zamian za akcje tejże spółki dla Akcjonariuszy Marvipol S.A. W ramach operacji na każdą posiadaną akcję Marvipol S.A. Akcjonariusze otrzymają 1 akcję Marvipol Development S.A. Biznes motoryzacyjny będzie z kolei dalej rozwijany w ramach spółki Marvipol S.A., która docelowo zmieni nazwę na British Automotive Holding S.A. Zakończenie procesu podziału i debiut Marvipol Development S.A. na GPW planowane są na IV kw. 2017 r.
 
Marvipol to jeden z czołowych warszawskich deweloperów, a także generalny importer, wyłączny przedstawiciel na Polskę oraz diler samochodów Jaguar, Land Rover i Aston Martin. Ma na swoim koncie 23 zrealizowane inwestycje mieszkaniowe i komercyjne z 360 tys. m² PUM/PUU. Obecnie Grupa Marvipol realizuje 3 inwestycje mieszkaniowe z łącznie 60 tys. m² PUM/PUU w budowie oraz jest zaangażowana w budowę i komercjalizację 4 projektów magazynowych. 
 
Marvipol S.A.
 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes