Jesteś w: Strona główna » Biznes » Firma

Prezes PKP Cargo widzi możliwość współpracy z Orlen KolTrans

04.04.2019 14:22  Firma
Prezes PKP Cargo widzi możliwość współpracy z Orlen KolTrans PKP Cargo widzi możliwość współpracy operacyjnej ze spółką Orlen KolTrans, w zakresie wykorzystania wspólnych zasobów, poinformował prezes PKP Cargo Czesław Warsewicz.

"Dzisiaj nie prowadzimy rozmów w sprawie przejęcia udziałów Orlen KolTrans, ale jesteśmy otwarci na wszelkie ewentualności" - odpowiedział Warsewicz na pytanie, czy możliwy jest powrót do negocjacji w sprawie zakupu przez PKP Cargo udziałów w spółce kolejowej z Grupy Orlen.

W połowie listopada 2015 r. PKP Cargo podpisało warunkową umowę zakupu od PKN Orlen udziałów Orlen KolTrans za 192,2 mln zł oraz zorganizowanej części przedsiębiorstwa Euronaft Trzebinia (ZCP Kolej) za 59,4 mln zł. Ostatecznie do transakcji jednak nie doszło.

"W pierwszym etapie widziałbym raczej współpracę z Orlen KolTrans na zasadzie partnerskiej, w zakresie wykorzystania wspólnych zasobów. Widzę duży obszar do wspólnego działania" - podkreślił Warsewicz w rozmowie z dziennikarzami.

Według niego, podpisanie przez PKP Cargo listu intencyjnego ze spółką Orlen Paliwa, czyli generalne zacieśnienie współpracy pomiędzy obu grupami, może przyczynić się także do nawiązania współpracy z Orlen KolTrans.

Zobacz także: Przewozy PKP Cargo w Polsce spadły wg masy o 2% r/r w lutym 2019 r.

Grupa PKN Orlen zarządza sześcioma rafineriami w Polsce, Czechach i na Litwie, prowadzi też działalność wydobywczą w Polsce i w Kanadzie. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 109,7 mld zł w 2018 r. Spółka jest notowana na GPW od 1999 r.

PKP Cargo zadebiutowało w 2013 r. na warszawskiej giełdzie. Spółka działa w segmentach: przewozów towarów, intermodalnym, spedycji, oraz napraw taboru, posiada własne zaplecze modernizacyjne i własne terminale przeładunkowe. Spółka jest przewoźnikiem nr 1 w Polsce oraz drugim przewoźnikiem w Unii Europejskiej. W 2018 r. miało 5 183 mln zł skonsolidowanych przychodów.

ISBnews

  Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:
 
MEANDRY BIZNESU: Tomasz Czechowicz   Słów kilka o inwestycjach w condohotele i aparthotele
 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes