Jesteś w: Strona główna » Biznes » Firma

Rekordowa sprzedaż grupy PZU

30.08.2018 16:41  Firma
Rekordowa sprzedaż grupy PZU Prezes PZU Paweł Surówka poinformował, że drugi kwartał był rekordowy w historii spółki pod względem sprzedaży. Grupa PZU pozyskała ponad 6 miliardów złotych składki przypisanej brutto. Zysk netto Grupy za pierwsze półrocze tego roku wyniósł 2 miliardy 400 milionów złotych. To wzrost o 38 procent w porównaniu z pierwszym półroczem zeszłego roku.

Przedstawiając dane na konferencji prasowej prezes Paweł Surówka powiedział, że rekordowe wyniki pokazują siłę marki i to, że klienci coraz chętniej korzystają z usług PZU. Poinformował, że w drugim kwartale tego roku zysk netto jednostki dominującej wyniósł 782 miliony złotych. To o ponad 50 procent wyższy wynik niż ten uzyskany w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Wynik Grupy PZU był też rekordowy w ujęciu półrocznym - wyniósł prawie 12 miliardów złotych. Prezes Paweł Surówka zapowiedział, że w kolejnych kwartałach będą realizowane cele zawarte w strategii "Nowe PZU" i będą rozwijane główne obszary biznesowe: ubezpieczenia, bankowość, inwestycje i usługi w zakresie ochrony zdrowia.

Prezes podkreślił też, że działania są kluczowe zarówno dla budowy długoterminowej wartości Grupy PZU, jak i dla osiągnięcia zysku przypadającego w formie dywidendy dla akcjonariuszy w kolejnych latach. W tym roku spółka wypłaci 2,5 zł na akcję z zysku za zeszły rok, co oznacza wzrost o 78,6 procent w porównaniu do roku poprzedniego.

IAR


  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes