Jesteś w: Strona główna » Biznes » Firma

Ronson Development pozyskał 50 mln zł z prywatnej oferty obligacji

08.05.2018 08:02  Firma
Ronson Development pozyskał 50 mln zł z prywatnej oferty obligacji
Ronson Development przeprowadził emisję 4-letnich obligacji serii T o łącznej wartości nominalnej 50 mln zł. Obligacje są oprocentowane wg zmiennej stopy procentowej równej stawce WIBOR 6M powiększonej o marżę w wysokości 3,5%.
 
– Z sukcesem przeprowadziliśmy kolejną prywatną emisję obligacji. Duże zainteresowanie inwestorów odbieramy jako wyraz ich zaufania i uznania dla silnego bilansu naszej spółki, konsekwentnie realizowanej strategii i przewidywalnych wyników finansowych – powiedział Rami Geris, członek zarządu i dyrektor finansowy Ronson Development.
 
Obligacje serii T są niezabezpieczonymi obligacjami 4-letnimi, z terminem wykupu w maju 2022 r., oprocentowanymi wg zmiennej stopy procentowej równej stawce WIBOR 6M powiększonej o marżę w wysokości 3,5%.
 
Ronson Development jest aktywnym, wiarygodnym emitentem obligacji korporacyjnych od 2011 r. Na koniec 2017 r. łączne zadłużenie nominalne Spółki z tytułu wyemitowanych obligacji wynosiło 197,2 mln zł. W pierwszym kwartale 2018 r. Ronson wykupił już obligacje serii H o wartości 5 mln zł. Wykup pozostałych obligacji rozłożony jest równomiernie w latach 2018-2021. Większość z nich notowana jest na Catalyst.
 
Ronson Development
 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes